| twetylici a întrebat:

vreau si eu statusuri de dragoste pentru persoana iubita... el nu stie ca il iubesc! ma puteti ajuta?
:s

Răspuns Câştigător
| ada97 a răspuns:

If you see a friend without a smile,give him one of yours(daca vezi un prieten fara zambet,dai unul din ale tale)

True love isn't just a fairytale(iubirea adevarata nu este doar un basm)

My eyes are hurting because I can't see you
My arms are empty because I can't hold youcr
My lips are cold because I can't kiss you
My heart is broken because I'm not with you(ochii mei sunt raniti pentru ca nu te pot vedea,bratele mele sunt goale pentru ca nu te pot inbratisa,buzele mele sunt reci deoarece nu te pot saruta,inima mea este rupta deoarece nu sunt cu tine)

Love is possible after friendship but friendship is not possible after love because medicines work before death later nothing can be cured…!
(iubirea este posibila dupa prietenie,dar prietenia nu este posibila dupa iubire,pentru ca medicamentele lucreaza inainte de moarte,mai tarziu nimic nu mai poate fi vindecat)

Totul e ca o lume de cristal,iar eu sunt doar un ciob de sticla!

Don't cry because it's over, smile because it happened.
(nu plange pentru ca s-a terminat,zambeste ca s-a intamplat!)

I hate life and life hates me!
(urasc viata,si ea ma uraste pe mine)

Am invatat sa visez, Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi, Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu.Dar o accept asa cum este...

Priveste in jur.ESTI UNIkA, gaseste UNIkUL si nu mai privi in jur!

E o nebunie sa urasti toti trandafirii,doar pentru ca te’a intepat un spin! :X

Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor para fi adormite in armonia raiului.

Intr-o noapte o stea m-a intrebat: De ce n-o lasi daca te face sa plangi? I-am raspuns: Stea tu ti-ai parasi cerul!?

Cand altii te cred fericit si tu crezi ca nu esti, ia-te dupa ei!

Deplina fericire consta:in a face pe altii fericiti!

Fericirea apartine celor care stiu - Sa o faca sa astepte!

Atunci cand tu iti doresti sa mori, gandeste-te ca alti ar da orice sa traiasca!

si cam atatea stiu... fundita?

1 răspuns:
| bratarika a răspuns:

66.
Daca viata iti da 1000 de motive sa plangi, demonstreaza-i ca ai 1001 motive sa zambesti!
{ }Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J
67.
Sa nu ma intrebi iubitul meu,

In lipsa ta daca mi-e greu,

Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,

Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,

Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,

Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,

Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,

Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,

Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,

Si suferinta si tristetea;

Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,

Nici daca am cunoscut iubirea,

Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,

In jur de pot sa mai privesc,

Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,

Nici daca vad pe cer ca-i soare,
Afodorcei Anamaria: Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,

Frumosul meu cu suflet bland,

La orce-ai vrut sau vrei sa stii,

Raspunsuri, inger vei primi,

In lipsa ta mi-e greu iubire,

Iubesc, traiesc an amintire,

De chipul tau imi este dor,

Eu fara tine vreau sa...mor,

In noapte lacrima-mi ascund,

De dragul tau iubire pling,

Cu tine-n gand adorm cu greu,

In vis apari mereu mereu,
Afodorcei Anamaria: Cei frumusetea? chipul tau,

Cei suferinta? dorul meu,

Cei tristetea? viata mea,

De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,

Ca am putut sa te cunosc,

Sa te ating suflet frumos,

Si am putut sa-ti simt iubirea,

Si am aflat ce-i fericirea,

Daca zimbesc o fac prin lacrimi,

Daca privesc nu-s ochii mei,

Ca nu mai am lumina inger,

De cand te-ai departat de ei,

Nu stiu, nu vad daca e soare,

Nimic acum nu are rost,

Secunda fara tine doare,

A fost frumos, frumos... a fost!