| SpartanMan a întrebat:

Vreau un program care pot face un video din niste poze si sa pun o melodie pe fundal (dati-mi un link de download sau ziceti doar numele si cum sa-l folosesc ).

Răspuns Câştigător
| SpartanMan explică:

B0gd4n, la windows movie maker este foarte simplu deci intri in el ca in oricare alt program.Si iti deschide o fereastra unde in stanga arata meniul pe mijloc scrie Drag a clip and drop it on the storyboard. acolo iei pur si simplu imaginea si o pui acolo in gen"drag and drop" sau prin import picturest din meniu. Dupa aia imaginile le pui jos in patratele alea pui fiecare in ordine si ai sa observi ca iti apare in dreapta un video daca dai play ruleaza imaginile.Ca sa pui titlu din meniu "Make titles or credits"Ca sa pui muzica, jos la Show timeline faci tot cu "drag and drop" si pui muzica sa inceapa de la ce timp vrei tu.Pe urma dupa ce ai facut tot intri File-Save project as (ca sa salvezti proiectu)-Pe urma save movie file (My computer)pui titlu unde sa-l salvezi si gata.In cazul in care ai video pe telefon downloadeaza Avi convertor ca sa-ti schimbe formatul.

3 răspunsuri:
| Dr3yga20 a răspuns:

Ia windows movie maker
http://download.chip.eu/ro/Windows-Movie-Maker-2.0-Final_90619.html
Este foarte usor de folosit nu trebuie explicatii ca cand intri in el iti dai seama imediat cum se face.Trust me.

| SpartanMan explică:

Am movie maker dar nu stiu cum sa-l folosesc laughing

| barbiegirl_1065 a răspuns:

Depinde de windows. daca e windows xp, atunci trebuie sa fie in calculator.dar programa se numeste movie maker.