| Yourfavgirl a întrebat:

Buna TPU, weekendul urmator ar trebui sa plec in Arad,eu fiind din Timisoara.
Pentru asta,trebuie sa merg cu trenul,niciodata nu am fost cu trenul si mi groază de mor. Poate cineva sa imi explice pas cu pas care e procedura? Cum sta treaba cu biletele, trenurile, peroanele etc? Mersi anticipat!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Masca pe fata, mergi la ghiseu cu cardul sau banii gheata, ceri bilet si vezi la ce linie e, astepti la peron sau in gara unde e cald si iesi afara cu 10 min inainte sa ajunga in gara dupa verifici numarul trenului care vine pe vagoane daca au panou electronic sau asculti megafonul anunta prin voce urci cand opreste, cauti vagonul si locul tau unde e scris in bilet. Sau poti lua online bilet pe situ cfrcalatori.ro

| darrio2007 a răspuns:

Dar la facultate cu ce ai mers?

| RAY a răspuns:

Poți merge si pe jos, doar sa nu mori pe autostrada
https://bilete.cfrcalatori.ro/ro-RO/Rute-trenuri/Arad/Timisoara-Nord
https://www.autogari.ro/Transport/Arad-Timisoara

vin eu cu bmw daca vrei

Timișoara

Mergeți spre nord-vest pe Bulevardul General Ion Dragalina
140 m

Virați la dreapta pe Bulevardul Republicii/DN59/E70
450 m

Ușor stânga pentru a rămâne pe Bulevardul Republicii/DN59/E70
100 m

Virați la stânga pe Calea Circumvalațiunii/DN59/E70
850 m

Ușor dreapta pentru a rămâne pe Calea Circumvalațiunii/DN59/E70
Țineți pe DN59/E70
850 m

Virați la stânga pe Calea Torontalului/Piața Consiliul Europei/DN6
14 m

Virați la dreapta pe Piața Consiliul Europei/DN59/DN6/E70
54 m

Virați la stânga pe Calea Aradului/DN69/E671
2,1 km

Ușor stânga pentru a rămâne pe Calea Aradului/DN69/E671
Treceți printr-un sens giratoriu
1, 1 km

Virați ușor la stânga
290 m

Continuați pe DN69/E671
2,2 km

Ușor stânga pentru a rămâne pe DN69/E671
4,1 km

Ușor stânga pentru a rămâne pe DN69/E671
7,7 km

Ușor stânga pentru a rămâne pe DN69/E671
4,0 km

Ușor stânga pentru a rămâne pe DN69/E671
9,0 km

Ușor stânga pentru a rămâne pe DN69/E671
7,4 km

Ușor stânga pentru a rămâne pe DN69/E671
5,3 km

Ușor dreapta pentru a rămâne pe DN69/E671
1,8 km

Ușor dreapta pentru a rămâne pe DN69/E671
Treceți printr-un sens giratoriu
700 m

Ușor dreapta pentru a rămâne pe DN69/E671
Treceți printr-un sens giratoriu
1, 3 km

Virați ușor la dreapta pe Calea Timișorii/DN69/E671
600 m

Virați ușor la stânga pe Calea Timișorii/DJ682/DN69/E671
2,9 km

Continuați pe Bulevardul Revoluției
250 m

Virați ușor la stânga pe Bd. Revoluției
54 m

Continuați pe Strada Lucian Blaga
400 m

Virați la stânga spre Strada Mărășești
100 m

Virați la dreapta pe Strada Mărășești
800 m

La sensul giratoriu, luați-o pe a 3-a ieșire
400 m

Virați la dreapta pe Strada Simion Bărnuțiu
240 m

Virați la stânga pe Strada Șelari
Drum cu acces restricționat

| Violleta2022 a răspuns:

Ia pe mama sau tata cu tine si frica dispare!

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Este la facultate din cate spune in alte intrebari. Mă miră intrebarea ei.

| Violleta2022 a răspuns (pentru darrio2007):

Minte in mai toate topicurile si raspusnurile date.
Are 2 topicuri in care se da drept baiat si altele in care se da drept fata, uite cateva exemple aici:

In 21 Mai 2020 | Yourfavgirl a întrebat:
"am o problema, nu inteleg de ce nu ma plac fetele. Sunt prietenos, vorbesc foarte frumos"

în 2 Ianuarie 2022 | Yourfavgirl a întrebat:
"Bună fetelor.
Am o problemă. vorbesc de ceva vreme cu un baiat de la facultate."

In alte topicuri spune ca ar vrea sa-i fie ieratate pacatale PANA la varstei de 17 ani, dar 3 luni mai tarziu scrie ca a implinit 18 ani.

in1 Iunie 2020 | Yourfavgirl a întrebat:
"Bună dimineaţa, TPU.
Cum aş putea să îmi fie iertate toate păcatele făcute până la vârsta de 17 ani?"

"în 19 Noiembrie 2020 | Yourfavgirl a întrebat:
as dori sa fug de acasa, mentionez ca am 18 ani impliniti!"

Dupa cum ii citesc intrebarile si raspunsurile vad ca sunt multe discrepante in varsta, sex si conditii.
Cred ca-i vorba de un copilas de 13-14 ani care scrie de plictiseala.
https://www.tpu.ro/utilizator/abudaa