| DianusIoana a întrebat:

.trebuie sa dau saritura in lungime la scoala si problema e ca sunt cea mai inalta si abia daca pot sa sar 1.4.mi e foarte frica sa nu ma fac de ras.ce trebuie sa fac aa sar mai mult chiar daca nu am muschii dezvoltați pentru ca nu prea am facut ora de sport? Si am incercat acasă insa nu pot sa sar mai mult...nu pot să iau inaltime cred desi m.am uitat la mai multe filmulete pe youtube..si acum 2 ani am avut pociorul in ghips dupa o fractură iar pe laba piciorului am ca un ghem de vene si simt mereu ca mi pocnesc cand sar.e normal?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai exercitii acasa, invata sa-ti iei avant si sa sari, ca sa poti trece testul la scoala.
Ca nu te ajuta cu nimic, frica si comentariile, dar te ajuta foarte mult pregatirea de acasa!
Piciorul este deja osificat, nu-ti fa probleme.

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să mai exersezi săritura.
Dacă ai vreo problemă mai gravă mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presimt ca asta o sa fie noul trend. Astia care dau bac-ul, si dau proba fizica la sport, sa mearga la medic si sa ceara scutire laughing, vor vedea si altii ca merge, si vor face si ei la fel.
Proba la sport ca proba la sport, da la matematica ce faceti?laughing))

| ibaal a răspuns:

Cine zice ca daca esti cea mai inalta trebuie sa sari ca o prajina!? laughing
sari si tu cat poti si aia e. Cat despre "ghemul" tau de vene, mergi la doctor daca este dureros!