| CauseMusicMakesMeFree a întrebat:

Trec clasa a8a si materia mea de baza e matematica, la romana nu prea ma descurc. Dar imi doresc foarte mult sa devin actrita si cred ca ar trebui sa pun mai mult accent pe romana anul acesta si sa dau la filologie(la liceu)... Ce ziceti?! Vreau sfaturi va rogbig grin

1 răspuns:
| KarmaPolice a răspuns:

Este bine daca ai incepe sa citesti carti despre actorie. Iar ca liceu, te-asi sfatui sa te duci la un liceu pe acest profil (cel de actorie daca asta iti doresti). Daca esti din Bucuresti poti da la liceul Dinu Lipatti din cls. a 9-adeoarece are clasa pentru actorie, dar vezi ca se dau probe la admitere