| dadrtuyhgudpou a întrebat:

Trec in clasa a 7-a si nu stiu ce rechizite trebuie sa imi cumpar si la ce sa ma astept. Deci vreau cateva sfaturi pentru urmatorul an si o lista de rechizite care trebuie sa le cumpar.

Cel cu cele mai multe informatii primeste fundita!

Mersi

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu abia am terminat clasa a 7-a, deci cred ca iti pot spune:o sa ai 17 discipline(+purtarea).Iti trebuie ca si in ceilalti ani,caiete pentru fiecare obiect(tine minte ca in acest an vei face si chimie,unde iti trebuie caiet de mate),un penar cu pixuri, creioane, radiera, ascutitoare, etc..trusa de geometrie, acuarele, bloc de desen...ca in ceilalti ani, nu se schimba nimic nou, doar ca ai nevoie de un caiet de chimie :p