| DracusorImpielitat a întrebat:

trec in clasa a 8a, si vreau sa stiu ce se face la biologie si la matematica? La biologie o sa fie greu? Si dupa parerea voastra, care e cea mai data dracului materie intr-a 8a?

Răspuns Câştigător
| FaraSareDoi a răspuns:

Biologia e foarte uşoară. E cea mai uşoară din toţi cei 4 ani. Vei învăţa ecologie. E cam plictisitoare dacă stai să te gândeşti. Tot felul de aberaţii inutile despre ecosisteme, populaţii, şi altele.
La mate va fi puţin mai mult de tocit. Înceţi figuri geometrice în spaţiu cu formulele pentru arii, volume, perimetre. Dar totuşi nu e foarte greu, pentru că lucruri de genu ai învăţat şi în clasele mai mici.happy
Cea mai grea materie...nu ştiu care este. Depinde şi de profesor. Mie nu mi-a plăcut istoria încă dintr-a cincea pentru că ne punea să învăţăm foarte mult. Şi culmea, la liceu mă duc pe profilul ştiinţe sociale( unde se face ceva istorie...). Vei face Istoria României.
Lafel şi la geografie, înveţi despre ţara noastră. Ai de învăţat aici.
Vezi că vei da 3 teze: română, mate, istorie/geografie( una la alegere).
Succes.:*

| DracusorImpielitat explică (pentru FaraSareDoi):

Facem ecologie la bio? Alelulia!

5 răspunsuri:
| AOLEVRIC a răspuns:

Salut! La biologie nu o sa fie greu deloc, cea mai grea materie depinde de fiecare.

| Dallly a răspuns:

Matematica si romana sunt cele mai grele materii, deoarece vei da examen din ele si toata lumea se asteapta sa inveti mult mai mult la aceste doua materii intr-a 8 a.Biologia este foarte usoara si daca face-ti cu o profa` de treaba nici nu trebuie sa inveti prea mult.

| arianaregina10 a răspuns:

La biologie nu o sa fie greu decat daca nu ai invatat in clasele 5-8 si atunci nu stii baza si la mate la fel.happy