| AdrianaB1 a întrebat:

Buna tuturor!
Am 1.70 si 52 kg, dar sunt foarte slaba, adica chiar sunt.
Am inceput de acum 2 saptamani sa fac sport ( ex pentru posterior, ex pentru a face podul, ex pentru spagat etc) Si mi se pare ca am slabit, desi incerc sa mai pun kg pe mine.
Mi-e frica sa nu slabesc foarte tare, cu toate astea vreau sa ajung sa fac spagatul si podul. Ce-mi recomandati?

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Mananca mai multi carbohidrati.

| Andreeush a răspuns:

Mergi la un nutriționist.

| aXy99 a răspuns:

Daca faci sport arzi kcal, deci e nevoie sa mananci mai mult. Daca vrei sa pui pe tine trebuie sa fii in surplus caloric. Mananca mult, bogat caloric, dar sanatos: cereale, nuci, alune, arahide, oleaginoase si alte produse bogate in kcal.

| WolfiePUB a răspuns:

Șpagatul ține de flexibilitatea și elasticitatea ta. Podul de sus sau de jos? Apropo, fă-ți analizele. S-ar putea să suferi de rahitisim sau să ai probleme cu tiroida și niște hormoni.

| AdrianaB1 explică (pentru WolfiePUB):

Podul de sus.
Sunt slaba genetic.

| WolfiePUB a răspuns (pentru AdrianaB1):

Începe cu podul de jos. Până dezvolți o anumită flexibilitate iar mai apoi cel de sus.