| BiancaIoanaNechifor45 a întrebat:

Am dat examenul de evaluare nationala la matematica insa desi am desenat figurile geometric cu creionul le-am si notat cu creionul(trebuia cu pixul) imi e foarte teama ca o sa sa considere semn distinctiv si voi primi nota 1. Credeti ca se co sidera semn distinctiv? Vs rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Anuket a răspuns:

Nu va considera semn, doar dacă ar vrea profesorul să facă rău, deși nu cred că-i posibil în cazul acesta.

2 răspunsuri:
| Horus35 a răspuns:

Cum adică să "notezi cu creionul"? Să scrii rezolvarea problemei cu creionul sau să scrii A, B, C, D cu creionul? Pe desen se lucrează doar cu creionul. Orice mediană, orice înălțime, orice literă se face cu creionul.

| BiancaIoanaNechifor45 explică (pentru Horus35):

Sa notez a b c d si literele