| Codruta a întrebat:

Am o nelamurire, sa imi iau ghiozdan normal sau geanta pe umar pentru liceu? Pentru ca am auzit multe discutii ca cica ghiozdanul e pentru copii mici, iar geanta iti deformeaza coloana thinking O sa ajungem sa mergem cu punga la scoala

11 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Poţi să'ţi iei un ghiozdan normal, dacă ai avut aşa până acum şi te'ai acomodat. Mai contează ce zic ceilalţi când tu te simţi oke? Eu nu prea cred!

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

laughing Pai asta e alegerea ta. Ai 2 posibilitati: 1. iti iei geanta si esti "cool" in fata celorlalte ( numai a fetelor pentru ca baietilor le e indiferent oricumhee hee )
sau 2. iti iei ghiozdan si o sa iti pastrezi sanatatea pentru ca asa e de la geanta chiar iti deformezi coloana stiu din proprie experienta si uneori ma mai doare si umarul de la greutate.bine eu stau intr-o tara straina si aici nu conteaza asa ca atunci cand trebuie sa car mai putine carti si caiete imi iau geanta si cand am multe de luat imi iau ghiozdan. Dar oricum ghiozdanul poate fi si el cool. ti-l poti lua negru de ex sau o culoare care-ti place tine ( numai nu roz, mov etc ca e copilaresc ) si sa fie simplu ( dar un model frumos de ghiozdan ) si iti poti aplica tu pe el insigne de ex si poti scrie ceva cu markerul si v-a iesi ceva cool si original. Eu asa il am pe al meu :X Baftawinking

| dreamgirl16 a răspuns:

Mdah ai dreptate!laughingSi eu aud chestii de genu.eu pana la urma mi-am luat geanta!thinking decat ghiozdan.care chiar te doare spatele cand e plin!laughing)

| Deealovestpu a răspuns:

Hmmm...eu sunt la liceu si cativa dintre colegii mai mari au inceput sa vina cu pixu la ureche si cam atatlaughing oricum eu zic sa-ti iei si geanta si ghiozdan...eu asa am facut.depinde de stare imi iau ori geanta ori ghiozdanu, sigur ca depinde de ghiozdan ca sa nu para de copii mici si depinde de cate tone pui in geanta exista riscul sa apara ceva probleme cu coloanahappySucces!

| Tsunade99 a răspuns:

Eu din a 4-a merg cu geanta. Acum trec in a 5-a si tot cu geantza voi merge. Mergi si tu cu geanta!

| GossipGirlD a răspuns:

Ghiozdanul e pentru copii mici? Pei da normal daca iti iei un troler cu Barbie. Eu am un ghiozdan turcoaz cu negru. Are o gramada de insigne si a mscris diferite chestii, cu paint`uri din acelea argintii. Il am de vreun an, si toata lumea imi spune ca il adora. Plus ca gentile pe umar, deobiceii sunt mici, si cum la liceu ai o gramada de carti, o sa te doara umaru, nu o sa incapa, si o statea bombat aiurea. Mie mi se perfect ghiozdanul. Exista o gramada de ghiozdane dragute. Da`mi mesaj daca vrei si poate te pot ajuta. Eu am vreo 6 ghiozdane, dar ala care ti l`am explicat tie e preferatul meu. Imi palce sa-l asortez. Totusi, petrec o gramada de timp pe an mergand la scoala. Si un ghiozdan Nike negru, simplu e superb.

| ReallySomebody a răspuns:

Nu e adevarat, giozdanul nu e pentru copii mici.Mie nu imi plac gentiile de umar fiindca zici ca esti postas:-& deci`. geanta, da sigur, daca o porti mult vei ajunge sa ai un umar mai sus si unul mai jos!

| AnaCelebrity4Ever a răspuns:

laughing doamne... Apropo Buna Codruta, ghiozdanele nu sunt pentru copii mcii chiar e bine sa le port iar gentile deformeaza un pic coloana daca nu stai dreapta si apropo tu alegi nu te lua dupa toti exact ce vrei tu iti iei multi pot fii rai

| Gabitssaa a răspuns:

Majoritate fetelor de la liceu au genti. Dar u sa iti cumperi ce iti place mai mult...nu trebuie neaparat sa fi ca ceilaltihappy

| Damyno a răspuns:

Ghiozdanul e mereu la moda

| emz a răspuns:

Si eu am aceeasi nelamurire ca si tine...insa eu tind sa optez spre ghiozdan, deoarece poate fii mult mai incapator, iar la facultate o sa am destul timp sa port geantahappyasta e parerea mea...