| andreyutzzu3 a întrebat:

Am si eu o intrebare... am fost invitat de cineva intr-o excursie, dar eu nu vreau sa merg si nici nu vreau sa-i zic persoanei ca nu vreau sa merg. Deci va rog ziceti-mi si mie niste scuze credibile ca sa ma scot

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ii spui ca a intervenit ceva. Gandeste-te la ceva ce chiar s-ar fi putut intampla. Asa ai mai multa credibilitate.

| Silvia a răspuns:

Trebuie sa mergi in alta parte si promisiunea e mai veche, nu poti lipsii.

| valy a răspuns:

Simplu... ii spui ca a intervenit ceva intre timp.si nu mai poti merge nicaieri.winking

daniela
| daniela a răspuns:

Probleme familiare, parinti, bunici

| Alice_6278 a răspuns:

Ii zici ca cu parere de rau nu poti sa mergi.nu-i arati ca esti indiferent dar incearca sai raspunzi cu kalm si cu o voce calda sasi daie seama ca intr-adevar nu poti merge.

| ramona_1444 a răspuns:

Ii spui ca ai probleme de sanatate si ca nu suporti excursile si mersu cu ce mergeti

| moftuliki a răspuns:

Eu cred ca intr-un fel sau altul trebuie sa zici adevarul pentru ca minciuna are picioare scurte big grin acum stiu ca iti este oarecum rusine sa spui in fata dar poate prin faza asta o sa reusesti sa te maturizezi, sa spui lucrurilor pe nume, in fata.
succes, sper sa iti fi fost de folos :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi zi ca pleci la tara, ca trebuie sa mergi la doctor, ca nu iti dau voie parintii(daca esti adult, trebuie sa ii ajuti cu ceva), ti s-a imbolnavit animalul...gasesti tu ceva care ti se pare mai credibil happy.