| XMirunaAX a întrebat:

Buna tuturor. Am si eu o problema si as vrea sa ma ajutati daca puteti... Am un card Micro SD pe care pun melodii. De vreo 2 zile incerc, dar nu merge sa le copiez. Cand dau "copy" imi zice asa : " The disk is write-protected. Remove the write-protect or use another disk. ". Am incercat sa modific din setari, dar nimic nu s-a schimbat. Rog seriozitate.... Scuzati-ma ca am pus intrebarea la categoria gresita, dar am nevoie urgenta de ajutor si nu stiu ce sa fac. Va multumesc anticipat.

1 răspuns:
| zerro17 a răspuns:

Buna. Pai probail cardul ala Micro SD il pui intr-un adaptor care are un 'butonas' pe lateral care merge in sus si-n jos. Vezi ca acel boton sa nu fie setat pe Lock. Alta idee nu am. Sper sa fie de ajutor.