| Kristinake a întrebat:

Buna tuturor, aş vrea să vă întreb ceva. Locuiesc în Spania şi sunt minoră am 16 ani.Pe data de 1 iunie,vreau să mă reîntorc în România,vacaţa de vară,şi voi fi nevoită să plec singură, pentru că mama mea v'a lucra, şi ea s-a despărţit de tatăl meu care se afla în Ro. Există un zbor, Madrid'Frankfurt Frankfurt'Bucureşti.
Întrebările.
1.E nevoie ca tatăl să'mi facă procura pentru însoţitoarea de bord? Chiar dacă mă întorc în ţara natală?
2.Şi dacă voi zbura cu ruta dată, voi trebui singură să găsesc de unde să iau avionul sau voi fi însoţită de cineva?

2 răspunsuri:
| Own3r a răspuns:

Trebuie sa iti semneze tatal procura
Nu ai voie sa mergi singura.Ai nevoie de un insotitor

| mary02 a răspuns:

1. tatal trebuie sa ìtì semneze procura. 2. trebuie sa te ìnsoteasca cìneva... sì eu sunt ìn aceasì sìtuatìe