| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor. Care dintre voi a cunoscut iubirea adevărată? Acel sentiment puternic de care se vorbește, eu nu am întâlnit-o, există dragoste adevărată? Să iubești un om la maxim?

8 răspunsuri:
| alexalx1234 a răspuns:

Nici eu nu am întâlnit-o. Nici nu cred că mai există așa ceva la cum sunt relațiile în ziua de azi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubirea adevărată e iubirea Lui Hristos, arătată la Golgota.

| DeeaDeea94 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevărat, îl iubesc mult pe Hristos, dar cu toate astea oare trebuie să ne îndrăgostim doar de suflet atunci când trebuie să ne întemeiem o familie?

| isemilia a răspuns:

Eu, presupun. Însă nu venea din ambele părți. Eu cred că există iubire adevărată...

| SociopatuI a răspuns:

N-am intalnit-o.

| GeorgeMarian1324 a răspuns:

Nope. Nu exista.
Atașament, respect, sinceritate, susținere, devotament, etc. da, exista. Iubire însă, nope!
(Am 20 de ani și sa zicem ca sunt puțin familiarizat cu subiectul)

| DeeaDeea94 a răspuns (pentru GeorgeMarian1324):

Vrei să zici că pâmă la 20 de ani nu ai simțit niciodată că iubești, un sentiment mai diferit?

| GeorgeMarian1324 a răspuns (pentru DeeaDeea94):

Nu. N-am simțit. Am simțit dor, dezamăgire și multe altele. Nu iubirea în sine. Alții ar spune ca toate astea la un loc formează iubirea, sau ca e ceva ce nu poate fi descris. Nope. Sunt de părere ca nu exista cu adevărat. E o simpla iluzie în spatele căreia se afla toate acele calități și sentimente. E multa "teorie" la mijloc sa zicem asa și ar fi mult de explicat.
În schimb, ai tot dreptul sa crezi ca exista sau ca e toate acele chestii la un loc. În schimb, dea lungul timpului trecând prin diverse, văzând totul din perspective diferite și privind mai în detaliu probabil vei ajunge la aceeași concluzie.