anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor. Care dintre voi a cunoscut iubirea adevărată? Acel sentiment puternic de care se vorbește, eu nu am întâlnit-o, există dragoste adevărată? Să iubești un om la maxim?

8 răspunsuri:
| alexalx1234 a răspuns:

Nici eu nu am întâlnit-o. Nici nu cred că mai există așa ceva la cum sunt relațiile în ziua de azi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubirea adevărată e iubirea Lui Hristos, arătată la Golgota.

| DeeaDeea94 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevărat, îl iubesc mult pe Hristos, dar cu toate astea oare trebuie să ne îndrăgostim doar de suflet atunci când trebuie să ne întemeiem o familie?

| isemilia a răspuns:

Eu, presupun. Însă nu venea din ambele părți. Eu cred că există iubire adevărată...

| SociopatuI a răspuns:

N-am intalnit-o.

| GeorgeMarian1324 a răspuns:

Nope. Nu exista.
Atașament, respect, sinceritate, susținere, devotament, etc. da, exista. Iubire însă, nope!
(Am 20 de ani și sa zicem ca sunt puțin familiarizat cu subiectul)

| DeeaDeea94 a răspuns (pentru GeorgeMarian1324):

Vrei să zici că pâmă la 20 de ani nu ai simțit niciodată că iubești, un sentiment mai diferit?

| GeorgeMarian1324 a răspuns (pentru DeeaDeea94):

Nu. N-am simțit. Am simțit dor, dezamăgire și multe altele. Nu iubirea în sine. Alții ar spune ca toate astea la un loc formează iubirea, sau ca e ceva ce nu poate fi descris. Nope. Sunt de părere ca nu exista cu adevărat. E o simpla iluzie în spatele căreia se afla toate acele calități și sentimente. E multa "teorie" la mijloc sa zicem asa și ar fi mult de explicat.
În schimb, ai tot dreptul sa crezi ca exista sau ca e toate acele chestii la un loc. În schimb, dea lungul timpului trecând prin diverse, văzând totul din perspective diferite și privind mai în detaliu probabil vei ajunge la aceeași concluzie.

Întrebări similare