| AoiOwO a întrebat:

Cum as putea sa refuz politicos o invitatie la un majorat?

8 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

De ce nu spui mai bine adevărul? E chiar atât de greu să-i spui lui X în faţă că n-ai chef să mergi la ziua lui?

| AoiOwO explică (pentru Crucified):

Cu siguranta ca voi spune adevarul..sau ceva tot pe acolo, insa voiam sa refuz cat de cat politicos, daca i-as spune ca nu am chef as risca sa imi stric relatia cu persoana respectiva si nu doresc acest lucru. ^^

| VladGH a răspuns:

Spui si noua motivul apoi vom formula refuzarea.

| AoiOwO explică (pentru VladGH):

Motivul pentru care doresc sa refuz este ca sunt convinsa ca nu ma voi simti bine, am aflat pe cine va mai invita si nu prea ma impac cu ideea ca vor fi acolo si persoane cu care chiar nu vreau sa am de a face.

| NoNameqed a răspuns:

Buna sincer nu e frumos sa minti deci ii poti spune adevarul(sau chiar daca e cazul poti minti)cea ce o sa ii zici o sa sune cam asa:
Sczue dar nu pot veni la majorat pentru ca...un membru al familiei se simte raw
Sau poti spune adevarul
Scuze dar nu pot veni la majorat din motivul.....care il ai tu pentru ca nu poti merge

| RockLife99 a răspuns:

Ai putea spune ca ai o problema in familie sau ca e ziua mamei/bunicii/matusii

| Enciu_Natalia_1997 a răspuns:

Scuze dar chiar nu pot veni pentru ca ...motivul tau(nu minti, tot o sa afle adevarul)

| babyyyyy a răspuns:

Ii spui scuze dar nu pot merge ca plec cu familia........sau ii spui ca iti e rau si nu poti veni