| Blueee a întrebat:

[funda]
Va rog ajutati-ma, sunt intr-o stare f deprimata. Nu stiu ce amcrying.
Simt de parca nu as fi eusad. Poate unii imi cunosc povesteacrying.
Ma simt ultimul om, imi vine sa morcrying, nimeni si nimic nu ma mai impaca, ma cert cu oricine din orice, tremur si plang in continuu.crying
p. s.: trateaza cu seriozitate daca nu vrei sa fi raportatwinking.
sad

Răspuns Câştigător
| Adina_3463 a răspuns:

In primul rand trebuie sa te gandesti ce iti da aceasta stare, te gandesti la ceva anume? S-a intamplat ceva ce te-a marcat?
In al doilea rand incearca sa nu faci lucruri care te deprima si mai rau(ascultatul unor melodii triste, etc.) Poate suna aiurea, dar incearca sa faci ceva cu timpul tau care sa te faca sa uiti(te ajuta). ai putea chiar sa fii voluntar.sau chiar si simpla ingrijire a unui catel/a unei flori ajutahappy Sportul este un alt mod in care te poti refugia cand esti deprimat, pentru ca te ajuta la producerea de anumiti hormoni responsabili de buna dispozitie.

Sper ca o sa te ajute sfaturile mele, si fruntea sus ca nu e sfarsitul lumii, iti va trece, e doar o fazalaughing

1 răspuns:
| Libelle a răspuns:

Am ciit intrebarile anterioare
are sa iti treaca, la un moment dat ti se ia de atata nebagt in seama.
da si te complaci in situatie nu te supara ca-ti spun. Daca nu te baga in seama si e indiferent si cum mai vrei tu...la ce te consumi? Nu mai fa o drama din asta.
Gandeste-te ca vine iarna, sunt multe pregatiri de facut, si intre voi zici ca e diferenta de varsta.
Nu putem avea totul pe lumea asta, trebuie sa mai invatatm si sa pierdem. Poate ne e rezervat ceva mai bun, poate e o lectie de viata orice lucru pe care ni-l da Dumnezeu.
Nu mai fi suparata. Daca gandesti asa negativ si stai si plangi si suferi ce rezolvi? Nimic.Asa ca...(,)capul sus si vei vedea ca va fi bine.