| NICOLAE420 a întrebat:

Buna tuturor!
Imi doresc foarte mult sa locuiesc intr-un sat din muntii carpati putin mai ferit de civilizatie. Va rog recomandari!
(Unde e posibil de procurat casa)

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Judetul Valcea, ca tot sunt eu din Ramnic! Comunele din nordul judetului sunt in zona montana, satele sunt raspandite pe suprafata mare, terenul e ieftin. De evitat este doar judetul Prahova, este terenul foarte scump acolo si aglomeratie mare. Poti sa te orientezi si spre zona Moldovei.

2 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Alege tu un judet si o zona mai intai! Locuri corespunzatoare descrierii tale sunt ( inca ) o gramada in Romania.

| NICOLAE420 explică (pentru pufulescu):

Problema e ca eu nu am locuit niciodata in Romania si nici chiar nu am vizitat-o si nu stiu astfel de locuri
Poti sa enumeri cateva?

| pufulescu a răspuns (pentru NICOLAE420):

Judetul Valcea, ca tot sunt eu din Ramnic! Comunele din nordul judetului sunt in zona montana, satele sunt raspandite pe suprafata mare, terenul e ieftin. De evitat este doar judetul Prahova, este terenul foarte scump acolo si aglomeratie mare. Poti sa te orientezi si spre zona Moldovei.