| 123456789dumitrita a întrebat:

Buna tuturor. Imi place foarte mult pe colegul meu de clasa dar nu stiu daca el ma place. El mereu se rade cu mine, mereu se joaca cu puful de la jaca mea, odata m-a imbratisat dupa care mi-a luat ghiozdanul si mi-a spus ca til duc eu, la ore mereu ma striga penteu ca sa-mi arate ceva amuzant. Avem un grup pe Facebook unde suntem toti colegii si eu am scris " noapte buna la toti " desigur ca si celelate fete au scris asta dupa mine dar numai mie mi-a raspuns " noapte buna " cu un smaily cu un zambet lung. Dar cauza este ca el ii spune mereu la o fata ca o iubeste dar eu simt ca de fapt nu o iubeste. El mereu se joaca cu parul ei si mereu o tachineaza. Cum credeti ma place pe mine sau pe ea?

7 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

O place pe ea. Daca te iubea pe tine, îți spunea, așa cum i-a zis și ei.

| 123456789dumitrita explică (pentru Elena9328):

El si mie mi-a spus ca ma iubeste dar nu am luat in serios el chiar mia cantat serenada in timpul orelor.

| Crista456 a răspuns:

Buna!
Cel mai probabil joaca la doua capete, sfatul meu este sa fii mai indiferenta o perioada sa ii vezi reactia, daca o sa incerce sa se bage din nou in seama cu tine cel mai probabil inseamna ca nu ii esti chiar indiferenta si s-ar putea sa simta ceva pentru tine, daca nu o sa iti observe schimbare de comportamnet atunci nu prea are rost sa iti bati capul cu el. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Crista456):

"sfatul meu este sa fii mai indiferenta o perioada sa ii vezi reactia" De ce sunt oare majoritatea fetelor ca tine? Ce e de atras la indiferenta? Din mintea mea si a baietilor cand eram si eu la scoala, de fel cand una se departeaza de tine si tu faci la fel. Pentru ca in cele mai multe cazuri inseamna ca nu te place si vrea sa patreze distanta. Deci nu mai tot spuneti prostiile astea la toti. Ma doare capul cand le citesc.

| Crista456 a răspuns (pentru anonim_4396):

Salut si tie! happy
Pai, daca o persoana care iti place sau o simpatizezi isi schimba brusc atiudinea fata de tine, nu poti ramane indiferent iti garantez chestia asta, vei incerca sa afli ce a determinat aceasta schimbare de atitudine, in schimb daca o persoana care nu conteaza sau care nu inseamna nimic pentru tine face acealasi lucru nu o sa te intereseze din simplul motiv ca persoana respectiva nu prezinta importanta pentru tine.
Ceea ce ai scris tu mai sus este valabil in cazul in care cei 2 nu se cunosc si nu au comunicat, la ei e diferit ei deja au creat o legatura oarecum si cu siguranta ca daca lui ii pasa de ea atunci nu se v.a retrage asa de usor happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Crista456):

Salut, salut. Mie tot mi se pare o prostie de proportii gigantesti. Nu mi s-a parut niciodata idiferenta a fi "sexy". Oi fi eu mai ciudat, naiba stie. Sau mai stiu eu ce e la moda in ziua de azi prin scoli/licee.

| Crista456 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu iti place ceva nu inseamna ca esti mai ciudat laughing
Gusturile nu se discuta, mai ales in materie de femei sau de barbati happy
Legat de indiferenta depinde mult si in ce cantitati o folosesti.