| byanca01 a întrebat:

Buna tuturor imi puteti spune niste povesti cu fantome reale(experiente reale)

Răspuns Câştigător
| ascovit a răspuns:

- Eram intr-o seara mai mult persoane in fata portii, mai exact eu, inca doua fete cu unchi si un vecin, fiind si invecinata cu cimitirul se putea observa llimpede "cloportnita" sau cum se scrie, si deodata a aparut o silueta de om acolo, pentru ca noua ne era frica, unchiul si cu vecinul au fost sa vada ce e, si cand au urcat nu mai era nimic, insa daCA ERA un om sau chiar nimal, nu se putea sa plece pur sis implu, pentru ca cloportnita are o singura iesire si se observa inca din poarta, Tot ce mai stiu este ca atunci cand s-au intors aveau fetele speriate, insa totusi au spus ca nu era nimic.

-poate nu e chiar asa de infricoator cand povestsc, insa uneori imi sar carti din biblioteca si se trantesc in usa, iar uneori noaptea aud cantece lente de nicaieri, desi strada pe care locuiesc e foarte linistita al acea ora, sua asaar trebui.

-nu situ cat de adevarat este, insa pe un pod dintr-un oras apropiat de comuna noastra, se spune ca apare la miezul noptii fantoma unei mirese care te striga pe nume, iar daca ii raspunzi, mori pur si simplu. Se aud de persoane care au patit-o, si chiar unii profesori la scoala povestesc asta.

-o bunica a unei prietene i-a povestit ca atunci cand era mica si se intorcea noaptea impreuna cu parintii ei de la niste vecini pe deasupra capetelor lor au aparut niste "fumuri" care luau forma unor siluete omenesti asemanatoare unor mirese (datorita rochiei de mireasa) atunci mama ei i-a acoperit gura si nu au mai pasit deloc, au asteptat sa treaca fenomenul, dupa mama ei i-a explicat ca daca vorbesti in timp ce ele se plimba imprejurul tau, timp de 7 ani paralizezi iar dupa mori.

- tot acea prietena mi-a povestit ca pe strada bunicii ei este un barbat care are adesea cosmaruri referitoate la un barbat fara cap cu o caciula neagra, iar atunci cand incearca sa se roage acel om ii apare in fata si nu il lasa, iar acum si fiul sau a "mostenit" visurile acelea.

-Preotul de la Biserica de la care apartin ne-a povestit ca pe vremea cand era copil si se plimba printre morminte in noaptea Invierii, a vazut in fata o femeie alba cu parul luung, atnci a fugit.

-La alta biserica din comuna, batea intr-o zi clopoul fara motiv, iar peste ceva timp au descoperit acolo urme de sange.

Ei bine cam atat am avut de spus.
O zi buna!

| MarDuke1987 a răspuns (pentru ascovit):

Da, si eu am vazut aceeasi povestire inca de 2 ori la altcineva oh go on nu mai faceti ma copy/paste

16 răspunsuri:
| Đϋffγ a răspuns:

Poti sa te uiti in fiecare vineri de la ora 22:00 pana la 00:00 la Fenomene Stranii pe Discovery love struck. Sunt povesti reale cu fantome, case bantuite...

| onutzaskumpik a răspuns:

Anul trecut de "Pastele Mortilor" am mers la satul din care provine tata, pe langa ca in acea zi am fost la cimitir cand am plecat, tatei i se facu rau si isi amintii ca uita borseta la casa sorii lui de unde de-abia plecasem, cand am intors masina si am inaintat in centrul satului prin fata farurilor a trecut un fum ciudat, parca ar fi fost o caruta care traversa intersectia, si culmea venea dinspre cimitir... A fost foarte straniu afland ca si mama a vazut "chestia" aia. Sunt speriata incat nu mai calc niciodata prin satul ala.

| IlieFloryn1992 a răspuns:

Pai eram intr-o zi la bunica si la vreo 4-5 case era o casa parasita unde ne jocam noi copii neam strans vreo 8-9 copii sa ne jucam de ascunselea eu impreuna cu un prieten neam ascuns in casa langa o usa eu din curiozitate m-am uitat pe geam si am vazut pe un pat o femeie plina de sange si cu parul pe fata cu picioare de barza va dati seama ca ne-am speriat iar cand am venit cu bunica nu mai era nimic

| Georgyanya2000 a răspuns:

Asa sa-mi ajute D-zeu daca nu tot ce-ti spun acum e 100% Real!
1. Tatal meu a fost internat la Recuperare si a fost operat de piatra la rinichi. Ziua, de Sf.ap.Andrei i-am dus pachetelul impreuna cu maicamea, si am uitat sa-i spunem de sarbatoare.Seara,cum iese el toata noaptea la fumat, a iesit pe balcon pe la ora 3:00 si cand se intoarce in salon, o femeie (asistenta) da sa intre la el in salon si el spune:poftiti, poftiti! Fata a intrat in baie si tata astepta sa iasa sa se duca si el.A asteptat cel putin juma' de ora s-a dus, a batut la usa, era lumina inchisa, si cand colo...nimeni! Nu si-a putut explica aceasta faza. Dupa ceva timp,aude cum spala femeile de servici,galeti trantite, chestii din astea, a iesit sa vada ce se intampla, cum de se spala la ora asta, si cand colo, nici urma de om.
Asta e una dintre ele.Da-mi funditzsa la care o sa-ti placa.
Jur ca sunt experiente reale.

| tvdfannumberone a răspuns:

Eram la bucatarie (eu stau la casa) si o prietena a decedat recent sad. Si cum ma uit eu pe geam o vad in curte cum se joaca cu catelul meu si imi face cu mana. Apoi cand m-am uitat in alta parte, disparuse.

| MarDuke1987 a răspuns:

Eram intr-o zi in baie si nu mai aveam hartie igienica... te-a speriat? funda?

| Zurba_Petrisor_1990 a răspuns:

Cam acum 2 ani ma duceam spre bunica mea si in pe drum pe unde ma duc este o casa parasita.multi prieteni mi-au spus ca in acea casa au murit multi oameni dea lungul timpului dar eu nu i-am crezut, pana intr-o zi cand ma duceam la bunica auzieam un caine la trand la geamul acelei case iar cand m-am uitat era o batranica si facea cu mana din acea zii am inceput sa cred in fantome... sper ca ti-a placut happy!

| SoWTF a răspuns:

Intr-o zi foarte inspaimantatoare cu 14c am tras un vant. Si chiar daca suna foarte banal sa stii ca acel vant s-a transformat intr-o fantoma reala. Am incercat sa fug dar mirosul era ingrozitor asa ca m-a prins de mana cu toata putoarea ei si am lesinat. Cand m-am trezit eram fix pe podea si...
Du-te pe discovery si aflii mai multerolling on the floor))))). La "fenomene stranii".

| Vikingu a răspuns:

Uhm... găsești aici:
http://3dy.ro/fantome-reale

| Vlad_Anamaria-emilia_1992 a răspuns:

Eu cred ca povestea asta e reala.

| Vlad_Anamaria-emilia_1992 a răspuns:

Eram la o colega de clasa pe nume Diana. Am inceput sa spunem povesti de groaza, si am speriat-o putin cu povestea mea ai spuneam de Dracula si dintr-o data am auzit ceva in pod am mers amandoua sus in pod si acolo am vazut ceva ne obisnuit era Dracula. Diana s-a speriat si a coborat si eu m-am speriat la fel am coborat jos din pod si mama ei era jos ne astepta si in fata noastra a aparut un liliac ne-am speriat. Dar tot maduc la Diana si dupa intamplarea asta.

| byanca01 explică (pentru Vlad_Anamaria-emilia_1992):

Pe bune nu exista dracula cred ca ai nevoie de psihiatru daca crezi ca eu voi crede asta!

| lorina1234 a răspuns:

Eu eram intro seara cu o prietena pe strada si povesteam de groaza. Atunci din canal s-a auzit o voce de ajutor. Tata meu este sapator, este o carte a recordurilor si scrie acolo cine face ce-a mai mare groapa. Tata si cu echipajul sau au spat o groapa de 30.983 km (nu mai tin minte) si de acolo se auzeau multe tipete disperate dupa ajutor. tata cu echipajul sau s-au speriat eu iesit dar ideea e ca dupa au pus microfoane si au inregistrat tipete si un ras ingrosat de barbat crying saracul tata crying chatterbox

| Lovin_Paulla_1995 a răspuns:

Eu am o fantoma in casa, e una buna din cate mi-am dat seama. Nu o pot vedea dar imi dau seama ca este in casa dupa ce face. Am peretii plini de desene, scrisuri si palme si mi-a lipit guma pe perete, cand faceam curatenie m-am uitat pe mobila si nu era nimic si cand ma intorc era un ghemotoc de par de caine. Sunt sigura ca m-am uitat si nu era nimic acolo si nici nu avea cum sa ajunga pe mobila un ghemotoc de par. Langa fotoliu am uitat o sticla de spray de geamuri si spalam pe jos si am observat-o, dar imi era lene sa o mai duc la loc. Cand termin si trec pe acolo era darmata si nu avea cine sa o darame. Cremele de corp, machiajurile, ojele si parfumurile le tin aranjate intr-o anumita ordine si intr-o zi am gasit parfumurile dezaranjate si unele su josul in sus. Din toate astea mi-am dat seama ca sigur este o femeie pentru ca a fost atenta la ghemotocul de par pe care eu nu il vazuse, la sticla de spray si faza cu parfumurile a fost ca era praf acolo ( parerea mea ) si faza cu desenele de pe pereti cred ca nu i-au convenit de mi-a pus guma pe perete. Eu credeam de acum vreo 4 ani ca am o fantoma pe hol ca auzeam zgomote foarte incet ( am auzit de 2 ori ) dar am uitat ca mai auzisem zgomote. Dar vad ca acum iar a aparut.