| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor.Nu mai stiu ce sa cred rolling eyes. Ma simt folosita, nici nu ii pasa de mine.Bate mereu apropouri stupide si la scoala sta cu mine doar daca nu are cu cine. S-a certat cu alta prietena de-a ei, si vine si se plange la mine, dar na eu mereu ii dau sfaturi.Si daca e de ales intre mine si cea lalta prietena a ei o alege pe ea.Si daca ma cert cu ea la scoala ii intoarce pe toti impotriva mea.Are bani si parintii o tin in puf, si zice ca o are pe sorsa` la liceu si nu ii pasa de restul, adica ma refer daca se cearta cu un prieten.In afara de mine toti stau catelusi dupa ea, si eu nu, pentru. ca nu imi plac prieteniile de genu' asta.As vrea sa pot iesi cu ea in oras sa ma asculte. Da ea vb numai despre fostul ei(Ea i-a dat papuci degeaba si normal ca el s-a enervat si nu mai vorbeste cu ea). as vrea sa pot sa o schimb, da si sorsa se crede diva planeteioh go on.Cand se cearta cu cineva eu tot timpul intervin, si daca ma iau eu la cearta cu cineva incepe sa rada. Ea crede ca e buricul pamantului, si daca incerc sa vb cu ea zice ca "Na, asta'i viata". S-a transformat efectiv intr-o retarda! Deci a inceput sa vb cu mine in ultimul hal. Din cauza eii mi-am indepartat toti prietenii, ea i'a indepartatstraight face. Si tot timpul cand vine vorba de liceu, incepe sa-mi dea de intels ca nu o sa mai stea cu mine.Si oricum o sa imi fac si eu prieteni ca daca ea are haine si bani multi, nu inseamna ca eu ma las calcata in picioare.Si ma enerveaza faptul ca la majoritatea totul se rezuma numai la haine si bani.Nu poti sa stai de vb cu cineva daca tac'su nu e patronu unui nu stiu ce hotel de lux, sau seful politieioh go on.Chiar vreau sa ii deschid ochii, dar doar pe sorsa o asculta(na, e sorsa nu pot sa ma bag dar sse crede cea mai diva din scoala).
Cand vreau sa o rog sa ma asculte ca am sa ii spun niste chestii personale, probleme de familie etc., sa ma descarc vorbind cu ea, Vorbeste peste mine si ma intreaba"Cu ce sa ma imbrac maine"!
Va rog dati'mi un sfat!
Funda:*

Răspuns Câştigător
| thebloodsoul a răspuns:

Las-o in pace pe ea mai bine impaca-te cu prietenii adevarati are ea i-a indepartatwinkingddar daca tu crezi ca ai nevoie de ea poti ramane cu ea insa nu cred ca este indicat.Se vede ca nu-i pasa sau daca ii pasa ii pasa cat sa o asculti si sa stai cu ea.Bafta!

1 răspuns:
| Raya_9247 a răspuns:

Da-o naibi (ca sa nu zic altfel) ce nevoie ai de o astfel de prietena?!