| Elena988 a întrebat:

O sa va explic o situație,si vreau sa imi spuneti parerea voastră!
Prietena mea încă se ma gândește la "iubitul din copilărie" primul băiat de care s-a îndrăgostit, verile petrecute alaturi de el,ca si copii, au marcat-o! In toate relațiile ei, își aducea aminte de el, îl visa chiar dacă nu se gândea la el ziua, iar cand il visează câteva zile e de nerecunoscut, este bulversată, melancolică si euforică! Desi este intr-o relatie la momentul actual de 3 ani, spune mereu că "iubitul din copilărie " are un loc special in inima ei! Nu a fost consumat nimic intre ei pentru ca erau copii, nu face pasi pentru ca ii este frica de refuz și de faptul că va suferi!
As vrea sa va intreb daca credeti ca si el se gândește la ea, si ce ar trebui ea sa faca! Si de ce i se intampla lucrurile astea, credeti ca lucrurile neconsumate vor fi consumate mai tarziu? Vreau sa mentionez ca isi iubeste iubitul actual, e posibil sa ii iubească pe amândoi?
Ajutati-ma ca să o pot ajuta si sa stim de ce i se intampla lucrurile astea.
Va multumesc!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cred ca asa pateste fosta de ma cauta din cand in cand ii pare rau ca a gresit in relatie si cauta sa se intoarca la mine, nu recunoaste si se face smechera. Nici eu nu o uit deloc aproape zilnic imi sta gandu la ea dar zic ca niciodata nu va fi ca inainte si sa ramana cu gust amar, se frustreaza vazand ca nu-i merge cu mine si asa am de gand sa o macin toata viata ei. La mine chiar daca imi sta gandul la ea mai compensez cu alte tipe cand am nevoie in rest stau mai relaxat in viata

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Stai stai stai... deci este intr-o relatie cu cineva de 3 ani si se gandeste la prietenul ei din copilarie? Cu care nu a mai vorbit de atat timp?

Pai cum vine asta? Nu credeam ca este posibil. Sau... desi la ce se mai intreaba pe aici, ar fi posibil.
Oricum, nu... este posibil ca acel copil sa nu se mai gandeasca la ea. Ea ar trebui sa isi vada de relatia ei, daca isi iubeste actualul partener ar trebui sa se gandeasca doar la asta.

Mai sunt cazuri in care mai multe persoane din trecut au ajutat la dezvoltarea persoanei respective, dar ar trebui sa simta recunostinta si respect, nu sa se gandeasca mereu la asta. Ca deja o da in nebunie si alte cele :/

Nu face pasi pentru ca... ce? Ce fel de pasi? Ce inseamna asta? Ca nu vorbeste cu prietenul ei din copilarie sau ca nu face pasi in relatia actuala?

Si sigur este prietena ta? Iti zicea ea aceste ganduri personale iar tie nu iti pare nimic ciudat? Par prea... personale thinking

Si cati ani ai? Pardon, cati ani are prietena ta? Ca daca a trecut de 18 sa zicem si face aceste lucruri, atunci ar fi o problema.
Daca are vreo 14 si de 3 ani zice ca are o relatie... atunci este de inteles, este doar o joaca.

Numai bine! ^_^

| Elena988 explică (pentru DoarBogdan):

Are 20 de ani, e prietena mea cea mai bună, si am anlizat-o nu stiu daca am explicat corect totul dar in fine, iar la pasi este vorba de a vorbi cu el strict prietenește, nici macar asta! Desi i-am spus sa faca ce simte! Ea nu o sa vada Ce fac eu aici?

| Elena988 explică (pentru Elena988):

Ea nu va vedea această postare!?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Elena988):

Nu ai ce sa faci atunci, este treaba ei ce face. Tu, daca esti prietena cu ea si ai vrea sa o ajuti... ai facut ce se putea din partea ta, lasa sa isi rezolve aceste probleme singura. Cum ai zis si tu, face ce simte. Nu ii mai da apa la moara.