| Sixtina_Madona_1978 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns, daca stiti:cat este valabila adeverinta de elev a fiului meu din scoala gimnaziala? Am nevoie de ea in instanta, proba cu inscrisuri( dovada de la scoala). Problema este ca dureaza f.mult un dosar de cand il inregistrez si pana il pune pe rol, ( pana citeaza partile), ultima data a durat 6 luni si domnul presedinte de judecata mi-a pus in vedere sa aduc adeverinta de elev a fiului meu. De aceea doresc sa stiu, daca mi-o elibereaza acum scoala, cat timp e valabila,( trei luni, un an)? Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| PsihopedagogCristinaM a răspuns:

Este valabila pentru anul de studiu in curs.

Good luck!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este valabila pana la terminarea dosarului in instanta respectiva.