| amelicika a întrebat:

uitati care e chestia, imi place de un baiat de la mine din clasa (are un frate geaman) ambii impreuna cu mine si inca citiva prieteni suntem de nedespartit

acum ce vreau eu suntem tare buni prieteni il stiu foarte bine petrecem mult timp si il plac(e un pic timid)problema e ca el o place pe FOSTA prietena a mea care acum e o adevarata pitipoanca super populara si el stie tare bine ca ea nu il place (el ii da de toate)..si ciocolate mereu ii ofera loc..etc adica isi da sufletul pentru ea insa EA se poarta ca o purcica in fata lui, nu vreau sa sufere! cum pot sa fac sa ma placa pe mine! 13 ani jum

*suntem prieteni foarte buni!

funda

Răspuns Câştigător
| Ritsuko a răspuns:

Pai ai rabdare, o sa ii treaca. Daca e prima dragoste sau a doua o sa vezi imediat schimbarea.(Nu in 2 secunde.)
Majoritatea realizeaza in ultimul moment cat de mult valoreaza persoana aceea care a stat langa el, care a ras impreuna cu el, cu care s-a distrat.Ai rabdare.happyBafta!

| amelicika explică (pentru Ritsuko):

eu vreau sa ma prefere me mine pentru ca stiu ca la un moment dat fata aia ii va face un rau si nu vreau sa sufere pentru ca tin mult la el de ex lucr pe care i le facea ei chestii cu ciocolate...si da, corect nu poti face sa placi pe cineva din senin dar macar cum sa o DEE UITARII!

| Ritsuko a răspuns (pentru amelicika):

Ar trebui sa te calmezi, poate o sa-l sufoci si nu vrei asta.Doar ai rabdare, daca stii ca fata este mai... atunci ar trebui sa te astepti sa-l ''insele'' iar apoi o sa-i treaca.

4 răspunsuri:
| Lexiiiii a răspuns:

Te duci la el, il iei de par si ii zici :'' Bai baiete... hai sa-ti explic cum sta treaba. Tu esti o balama care scartaie, iar eu sunt vaselina. Intelegi, sau mai trebuie sa-ti explic?'' Si gata s-a rezolvat problema... Totusi, ai 13 ani si nu vreau sa par vreo mamaie cu mentalitate comunista, insa mai mult invatat la varsta ta si mai putini baieti.

| amelicika explică (pentru Lexiiiii):

Nu intelegi nu vreau sa il am ca iubit ci doar sa ma prefere me mine sau pe orice alta fata norm in locul la pitipoanca aia nu vreau sa sufere din cauza ei caci tin mult la el suntem tare buni prieteni