| Marcus_Delia_1994 a întrebat:

Un băiat a zis către amicul lui ca vrea sa îi facă cunoștință cu mine, iar amicul lui a organizat o întâlnire de crăciun intre prieteni la el acasă și m-a invitat și pe mine.
Când am ajuns am intrat în casa, el fiind afară cu încă 2 prieteni de ai lui amicul lui a zis sa intre în casa și el a zis ca mai sta afară.
Ce credeți ca înseamnă chestia asta?
Va mulțumesc!

2 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Era mai cald afara.
Poate ca e timid, nu a stiut cum sa inceapa discutia.

| AdelaElena88 a răspuns:

Sunt 2 variante: fie nu era plictisit și nu avea chef sa facă cunoștință cu tine; 2Fie discuția cu ceilalți prietenii ai lui era mai importanta și nu vrut sa intre în casa.In orice caz, mi se pare ca amicul lui vrea sa îți facă lipeala cu el și el nu e prea interesat.Nu știu ce sa zic, mai așteaptă sa vezi un semn din partea lui, dacă ii prezinți interes probabil o sa intre el în vorba cu tine fără sa mai aștepte sa ii facă cunoștință amicul lui cu tine. Dacă simți ca te evita sau evita momentul, înseamnă clar ca nu e interesat.O seara faina!