| anonim_4396 a întrebat:

unde credeti voi ca e mai bine? Liceu normal ( Profil- Stiinte Sociale ) sau Liceu Profesional ( Profil - Tehnica ).

Vreau si argumentare, dau fundita, multumesc :*

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

La un liceu normal este mai bine, dupa parerea mea.

| justanotheruser99 a răspuns:

Eu zic ca la un liceu normal e mai bine. Diploma de 12 clase e mult mai utila si valoroasa decat un certificat dat de liceele profesionale.

| UserulAnonim a răspuns:

Stiinte sociale la liceu normal deoarece iesi cu o diploma mai buna.

| Gentelmanul a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci. Daca faci un liceu profesional primesti un atestat. Daca faci ss si nu ai bacul, degeaba. Totusi daca te duci la un liceu cu profil teoretic, ai sanse sa dai de un anturaj mai bun. Oricum dupa ce-l termini faci ce vrei, conteaza doar sa te simti bine cand spui oamenilor unde esti.