| elenuța20054 a întrebat:

Buna! URGENT! Am carnet de elev și călătoresc cu trenul! La ce interval de timp îmi pot lua un alt bilet? Adică mi-am luat un bilet astăzi … l-am pierdut și vreau cât mai repede sa îmi iau altul! Cât timp trebuie sa aștept ca sa îmi dea altul!?

1 răspuns:
| mmadalin2020 a răspuns:

In primul rand trebuie sa anulezi biletul pierdut la casa de bilete cu cel putin o ora inainte de plecarea trenului. Gasesti case de bilete deschise la orice ora cred, daca ar fi sa se inchida cel mai probabil se inchid o ora sau 2 pe noapte in jurul orei 01:00-02:00. Daca nu anulezi biletul, nu iti poti lua alt bilet gratis, cel nefolosit trebuie anulat neaparat, altfel il platesti pe al 2lea