| Yiu a întrebat:

va cer ajutorul. Sunt o fata normala si am o problema. Am fost la un party saptamana trecuta. Imi era foarte somn si m-am culcat in alta camera, pe pat langa mine statea un baiat, am adormit, dimineata m-am trezit normal.Alalta ieri m-am trezit ca am vomitat, si azi dimineata la fel. Nu am intretinut niciodata relatii sexuale, sunt putin cam speriata, sa imi fi facut acel tip ceva prin somn? Dormeam, e normal sa ma trezesc, si m-am trezit imbracata,, mama crede ca e o indigestie eu sunt putin speriata. Doar gravidele vomita dimineata.Nu stiu ce sa cred, sunt cam ciudata, cred ca radeti de mine, e doar imaginatia mea? Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Faptul ca ti-a fost rau se datoreaza probabil unei indigestii asa cum spune mama ta. Teama ta este oarecum rationala. Stii ca te-ai culcat cu baiatul acela langa si asta te-a facut sa iti pui anumite semne de intrebare. Dar e doar o coincidenta faptul ca ai avut aceasta indigestie dupa o seara in care ai dormit langa el. In cazul in care esti gravida simptomele nu apar de pe o zi pe alta. Asa ca nu poate fi asta, sau cel putin ce ai trait tu acum nu este o urmare a faptului ca ai ramas gravida. Incearca sa renunti la gandurile astea. Iesi la o plimbare, asculta ceva muzica, fa ceva care sa te linisteasca.

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu iti face griji.Nu e nimic din ce crezi tu ca e. Dar atentie:data viitoare nu te mai culca langa un tip, pentru ca nu stii ce ii poate capulwinking

| Victoria a răspuns:

Nu cred ca esti gravida pentru ca simptomele nu apar in niciun caz atat de devreme, ci dupa aproximativ 2 saptamani. E posibil sa fi baut prea mult sau sa fi mancat ceva ce nu ti-a cazut bine.

| paramore a răspuns:

In primul rand daca iti facea ceva simteai, pentru d dormeai nu erai moartaoh go on
in al doilea rand daca esti gravida(dar nu esti) nu vomiti din a doua zikiss
asa ca stai linistita

| Mara_1046 a răspuns:

Daca nu erai la un pas de coma alcoolica, crede-ma, te-ai fi trezit. Nu poti sa dormi atat de adanc incat sa te trezesti gravida. Este mai mult ca sigur, o indigestie, intoxicatie sau urmarile caniculei sau ale unei insolatii. Incerca ceaiuri naturale (cel de urzica etse foarte recomandat) si sa iei vitamine. Daca senzatiile persista, ar trebui sa iei in calcul efectuarea unui set de analize. Insanatosire grabnica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu eram beata, aceasta petrecere a fost acum o saptamana, poate sunt putin ingrijorata doar pentru ca am adormit in aceeasi camera cu el, dar repet nu am avut niciodata o relatie sexuala, deci o sarcina nu poate aparea asa prin aerthinking

| roby_2250 a răspuns:

Salut, chiar daca sunt baiat pot sati zic ca nu cred caz ar trebui sa te sperii mai ales luand in considerare ca ai fost la un party poate ai baut ceva ce nu tia picat bine sau mancat ceva la fel de nesanatos pentru tine cel putin, se mai intampla :-J ...na ma rog eventual daca ar aparea complicatii poti sa dai un ride pana la doctor dar ce e de apreciat e ca i-ai zis mamei tale si ai scapat de grija ca trebuie sai ascunzi ei ceva big grin