| KubetiiOO a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Acum 5 minute fratele meu s- intins pe o canapea si au m-am pus fara sa-l ating si a inceput sa urle la mine si eu nu l-am atins deloc! Asa de tare ma poate enerva si tata a vazut si normal ca a dat vina pe mine si s-a uitat urat la mine.Nu mai pot,tot timpul eu sunt devina si daca fratele meu e de vina parintii il iarta si nu ii zic nimic si pe mine ma cearta si zic sa ma impac cu el,dar daca el incepe o cearta si isi cere scuze si nu-l iert, dar eu trebuie sa-l iert ca apoi iar e bai si daca eu ma cert cu el si eu imi cer scuze nu vrea sa ma ierte cryingx(.M-am saturat! Ce pot face acum ca nici tata sa nu mai fie suparat pe mine.Va rog help! multumesc ca ati avut rabdare sa cititi!

6 răspunsuri:
| AiEnmaYuuki a răspuns:

Si eu am un frate mai mic si am fost mereu in pielea ta. Oricat am incercat sa cresc in ochii tatalui meu nu am reusit.Dar am incercat sa ma inteleg cu fratele meu si sa nu ne mai certam din orice fleacuri. Daca fratele tau te-ar intelege ti-ar fi foarte usor.Ai putea vorbi cu tatal tau si sa-l intrebi ce ai putea face ca sa fie mandru de tine, si poate poate totul va fi bine.Mult noroc:*

| wolfheart a răspuns:

Te contrazic AiEnmaYuuki deoarece ori ce fata care are si un frate in tot deuna
o sa fie certata si de crescut nu mai are cum in lochi lui tati deoarece tatal desii o cearta el o iubeste din tot sufletul si o protejeaza cum poate el mai bine di spune-i la taicatu daca ai vreo problema ca el se va ocupa spune-i ce s-a intamplat

| AiEnmaYuuki a răspuns (pentru wolfheart):

Nu cred ca ar trebui sa-mi dai sfaturi, pentru ca nu stii ce s-a intamplat in familia mea.Multumesc oricum de sfat.

| alyn1alyn1alyn1 a răspuns:

Offf......si eu am problema asta...dar de fiecare data cand se intampla le zic parintilor sa taca din gura si sa asculte ce am de spus, dupa ce le explic cum sta treaba nu imi mai zic nimic. Daca tot se intampla asa de des propunele sa mergeti la un psiholog cu totii pentru a afla din ce cauza sunt aceste neantelegeri. Funda?

| KubetiiOO explică (pentru alyn1alyn1alyn1):

De ce sa-ti dau funda? Numa'la funde va ganditi: