| FetitaUnuiBaietel a întrebat:

Va rog ajutati-ma sint distrusa.Am fost zece zile la tabara.Prietenul meu nu a mers cu mine.Si sintem de 2 luni impreuna. Dar tin foarte foarte mult la el. Vorbeam in fiecare zi, imi spunea ca ii este dor de mine, ma facea iubi puisor.Am venit acasa ardeam de nerabdare sa il vad. El m-a sunat si mi-a spus ca la sapte o sa iesim cu gasca in oras.Am iesit in oras la sapte cu el doi baieti si inca o fata. Dintre care o fata si un baiat imi sunt cei mai buni prieteni.Ne-am primblat si prietenul meu cel mai bun mi-a spus cu voce tare sa auda si iubitul meu:Iana o sa iti spun ceva despre Andrei, dar cind o sa se duca el acasa.
Eu l-am intrebatbig grine bine sau de rau?
si el a spus:de rau.
M-am uitat la iubitul meu si am vazut ca a inceput sa se schimbe la fata.Imi imaginam deja ce a facut.Am mai stat, ne-am primblat de miina.Si iubitul meu s-a dus pina in magazin sa cumpere inghetate.Atunci prietenul meu cel mai bun mi-a spus ca iubitul meu in ultimile trei zile cind eu am fost la tabara a fost cu o fata imbratisati in fiecare seara.Eu nu il credeam si am intrebat-o si pe cea mai buna prietena a mea si ea mi-a spus ca si ea a fost de fata.
Deci asta inseamna ca m-a inselat.In clipa aia iese iubitul meu din magazin eu ma uit la el cu ochii in lacrimi si el ma intreaba:Ce s-a intimplat puiu?
Eu l-am privit si am inceput sa fug. El fugea din urma mea, m-a ajuns si -a apucat de miina si mi-a spus:Iubi nu e ceia ce pare, asculta-ma hai s ane asezam pe banca si iti voi spune totul.
Eu i-am spusbig grine acum inainte sa imi da-i pace.
Si am plecat.
Am plins toata noaptea. El m-a sunat toata noaptea eu nu i-am raspuns.
El a vazut ca nu ii raspund si mi-a scris mesaj:Te rog sa vii in parc miine sa vorbim intre patru ochi, o sa iti spun totul. Te rog!
Eu i-am scris:Ce sa imi mai spui daca oricum stiu totul!
El nu mi-a mai scris nimic,
Nustiu ce sa fac.
Voi nu stiti cit de greu imi era sa nu ii raspund toata noaptea la telefon.Il iubesc.crying((crying(crying(crying(
Sfatuiti-ma cu ceva,

Răspuns Câştigător
| ღAncaღ a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa il asculti ca poate are ceva important de spus! poate chiar nu te-a inselat ci prietenii ti-au "tras clapa" [daca vreau ei sa te desparti de el? poate au facut asta intentionat!] Ascultal pe iubitul tau, mergi in parc unde a spus sa va intalniti si te rog eu! ascultal, lasa-l prima data sa spuna ce are de spus; daca chiar este ceea ce pare, atunci nu-l asculta, dar daca totul este diferit; ramai cu el, este pacat sa distrugi o iubire atat de frumoasa! Incearca sa comunici cu el, nu este de ajuns ce au spus prietenii tai; asculta-l si pe el; Bafta! sper sa fi-e ok, trimite raspuns la intrebarea tawinking

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Il dai uitarii si totul va fi bine, el va pati acelasi lucru nu va scapa basma curata.

| Andarock a răspuns:

---> Daca te-a inselat e un nemernic! sad

---> Cel mai bine este sa-l uiti + ca ar fi foarte bine inainte de dupa despartire, sa vrbesti cu el despre ce s`a intamplat.

---> Numai bine! puppy dog eyes

| loveyouforever a răspuns:

Buna! eu zic sa te duci la intalnirea cu el daca zici ca il iubestii sa ii asculti ce are de spus! daca si el tine la uh va avea un motiv intemeiat:p
daca te-a inselat si trebuie sa il uiti|...stiu ca e gr4eu,dar plangi azi, plangi maine si apoi il vei uitahappy
noi speram ca el sa aiba un motiv intemeiat si el sa te iubesca in continuare! aici va trebuie uh sa iicer scuze ca ai reactionat asahappy

bafta:Xfundabig grin

| Ded a răspuns:

Ar fi bine sa vorbesti cu el sa vezi de ce a facut lucrul asta... si daca chiar tine la tine sa-ti demonstreze si atunci ai sa vezi daca merita sau nu sa-l ierti :*!

| Alllllexandra a răspuns:

Pai eu te sfatuiesc sa vb cu el si sa il lasi sa iti spuna si versiunea lui, dar uita-te bine in ochii lui si nu te lasa pacalita.Succes:*

| AlissaDăăă a răspuns:

Uite, eu zic sa te duci sa vorbesti cu el, sa asculti si versiunea lui. Apoi compari cele spuse de el cu cele spuse de prietenii tai. Eu nu pot sa iti spun ce sa faci, numai tu poti decide daca ii mai dai o sansa, dar asculta-l intai. Daca nu o faci o sa regreti mult timp.happy
Bafta si imi pare sincer rau pentru ce ti s-a intamplat! big hug sad

| mony_3128 a răspuns:

Chiar ar trebui sa te duci si sa vorbiti despre asta. s-ar putea sa nu fie chiar ce pare. cel mai bine ar fi sa vorbiti despre asta apoi poti decide daca vei ramane cu el. poate ca iubitul tau si cel mai bun prieten sa se fi certat si cel mai bun prieten sa incerce sa te convinga sa te desparti de el. poate iubitul tau a gresit, dar ar trebui sa vorbiti. s-ar putea ca cel mai bun prieten al tau sa fie indragostit de tine. sper sa vorbesti cu prietenul tau si sa treceti peste asta. bafta!

| mmiizzaas a răspuns:

Buna.Sunt mai multe feluri in care se poate gasi o rezolvare la ceea ce ai povestiti tu mai sus.Pe de'o parte te poti duce sa vorbesti cu el chiar daca "te-a inselat". 1 - pentru ca daca tu crezi deja povestea spusa de prietenii tai cei mai buni, oarecum e o pierdere de timp sa mai asculti ce spune el, dar lasa'l sa iti spuna si varianta lui. 2 - uneori cand gresesti iti dai seama de anumite lucruri {cum ar fi el ar putea sa'si dea seama de cat de mult tine la tine}. Cred ca ar trebui sa vorbesti cu el, sa asculti ceea ce iti spune si apoi daca va iubiti si daca regreta si astea, mai da'i o sansa.Macar sa incercati. Iubiea e frumoasa dar si dureroasa, insa noi alegem ce vrem sa simtim. Te'am pupat, sper ca ti'am fost de folos. Funda?:X

| Alcineva a răspuns:

Intreaba-ti prieteni...