| FetitaUnuiBaietel a întrebat:

Va rog ajutati-ma sint distrusa.Am fost zece zile la tabara.Prietenul meu nu a mers cu mine.Si sintem de 2 luni impreuna. Dar tin foarte foarte mult la el. Vorbeam in fiecare zi, imi spunea ca ii este dor de mine, ma facea iubi puisor.Am venit acasa ardeam de nerabdare sa il vad. El m-a sunat si mi-a spus ca la sapte o sa iesim cu gasca in oras.Am iesit in oras la sapte cu el doi baieti si inca o fata. Dintre care o fata si un baiat imi sunt cei mai buni prieteni.Ne-am primblat si prietenul meu cel mai bun mi-a spus cu voce tare sa auda si iubitul meu:Iana o sa iti spun ceva despre Andrei, dar cind o sa se duca el acasa.

Eu l-am intrebate bine sau de rau?

si el a spus:de rau.

M-am uitat la iubitul meu si am vazut ca a inceput sa se schimbe la fata.Imi imaginam deja ce a facut.Am mai stat, ne-am primblat de miina.Si iubitul meu s-a dus pina in magazin sa cumpere inghetate.Atunci prietenul meu cel mai bun mi-a spus ca iubitul meu in ultimile trei zile cind eu am fost la tabara a fost cu o fata imbratisati in fiecare seara.Eu nu il credeam si am intrebat-o si pe cea mai buna prietena a mea si ea mi-a spus ca si ea a fost de fata.

Deci asta inseamna ca m-a inselat.In clipa aia iese iubitul meu din magazin eu ma uit la el cu ochii in lacrimi si el ma intreaba:Ce s-a intimplat puiu?

Eu l-am privit si am inceput sa fug. El fugea din urma mea, m-a ajuns si -a apucat de miina si mi-a spus:Iubi nu e ceia ce pare, asculta-ma hai s ane asezam pe banca si iti voi spune totul.

Eu i-am spuse acum inainte sa imi da-i pace.

Si am plecat.

Am plins toata noaptea. El m-a sunat toata noaptea eu nu i-am raspuns.

El a vazut ca nu ii raspund si mi-a scris mesaj:Te rog sa vii in parc miine sa vorbim intre patru ochi, o sa iti spun totul. Te rog!

Eu i-am scris:Ce sa imi mai spui daca oricum stiu totul!

El nu mi-a mai scris nimic,

Nustiu ce sa fac.

Voi nu stiti cit de greu imi era sa nu ii raspund toata noaptea la telefon.Il iubesc.(((((

Sfatuiti-ma cu ceva,

4 răspunsuri:
| alexiaa a răspuns:

Daca il iubesti asa de mult asculta-l sa vezi ce are de zis.Poate a fost o aventura si pana nu mai repeta acea tampenie mai da-i o sansa. Exista o vorba"e rau cu rau dar mai rau fara rau!"happySi...e frumos sa iubesti,dar o sa mai iubesti si pe altii in viata asta. Daca nu e totul cum vrei tu, rezista, viata merge inainte! Bafta sa va impacati!happy

| AIKOcaNoNYu a răspuns:

Hm, chiar ca e ceva foarte tristsad
Ceea ce trebuie sa faci e sa iti asculti inimahappy
Daca esti o persoana orgolioasa, cu siguranta nu il vei ierta...
Dar daca nu esti, poate ar trebui sa ii mai dai o sansa...
Il iubesti, si cred ca merita o a doua sansa...
Si nu uita: Ascultati inima!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi ca noi nu am trecut prin ceea ce treci tu? Fii optimista, incearca sa il asculti si pe el poate ca de la el auzi ceva care sa te faca sa iei o decizie; nu e exclus ca el sa te fii inselat dar nici ca prietenii tai sa te fii mintit; daca ajungi la concluzia ca te-a inselat sfatul meu e sa nu-l ierti dar daca ceva in adancul sufletului te indeamna sa il ierti, macar pedepseste-l intr-un fel si mai fierbe-l un pic pana cand ii mai acorzi o sansa; dar macar acorda-i sansa de a-ti explica pentru ca fiecare om are dreptul sa spuna ceva; Curaj caci in viata ai sa treci prin multe situatii ca aceasta!

| andrei1111 a răspuns:

Bai fii atenta. incearca sa il asculti sa vezi ce zice si... daca te iubeste va face orice sa intelegi ce s-a intamplat de fapt. Daca nu te iubea spunea "da asa este" si ramanea cu fata aia. deci intalniti-va in parc si vorbiti. fi-ti fericiti! viata e scurta nu merita sa fii trista cat traiesti. iesi cu el si vorbiti.bafta. sper sa va impacati