| xgd a întrebat:

Va rog mult de tot a nu radeti de mine si sa ma ajutati,peste trei zile colegii de clasa au organizat o petrecere si eu nu stiu sa dansez. Incerc acasa in oglinda,dar mi se pare ca dansez ca o ratata.Daca incerc sa dansez, toti zic "Dia,tu cum dansezi? "si de la incidentul ala am devenit atat de timida incat pana si sa raspir ma intreb daca fac bine si daca nu voi fi criticata. Nu imi spuneti sa fiu naturala si sa simt ritmul pentru ca asa am facut si s-a intamplat ce am scris mai sus. La petrecere va fi muzica tiganeasca, manele si altele[ nu stiu cum se numesc ]. Am cautat nenumarate tutoriale, dar mi se pare ca orice as face, si daca ma dau peste cap tot nu voi reusi sa imi misc fundul si soldurile ca alea din tutorial. Maine am ora de sport si am rugat doua colege din clasa care danseaza cel mai bine din scoala sa ma ajute si au acceptat fara sa rada de mine. Mama si matusa spun ca dansez bine dar am impresia ca spun asta ca sa nu mai fiu suparata pentru ca am avut depresie in trecut si toata familia incearca acum sa ma inveseleasca. Ideea e ca mama si matusa stiu doar populara, vals si tot felul de dansuri, dar astea din clasa mea danseaza mai ceva ce niste stripteuze straight face. Dati-mi ceva tutorial bun [pentru ca eu nu am gasit multe ] sau mcar o sugestie...

5 răspunsuri:
| alina_8632 a răspuns:

Stai calma ca acolo cativa pasi tot o sa reusesti sa faci uite cum danseaza ea nu e nici foarte greu eu am reusit :))http://www.youtube.com/watch?v=Og0lU_OYdEw bafta :*

| xgd explică (pentru alina_8632):

Mda...deci vad ca depinde si de talie foarte mult.

| alina_8632 a răspuns (pentru xgd):

Ai reusit ceva?tongue

| xgd explică (pentru alina_8632):

Puutin de tot...mai trebuie sa lucrez la picioare ca nu prea stiu sa le misc.

| Andreea12tbu a răspuns:

Incearca sa iti misti mult mainili,sa le tii in aer,sti linistita nu o sa atragi atentia la modul rau. Daca nu reusesti sa-ti misti coapsele si fundul cum fac alte fete,incerca macar sa nu tii talpile lipite de podea, indoaie-ti genunchii. Daca tot nu te descurci uitate la fetele din jurul tau, dar nu numai la fund si solduri, si celelalte parti din corp sunt importante intr-un dans, de orici gen ar fi acela. Sper sa te ajute sfaturile melewinking