| dumiali1998 a întrebat:

Buna!Va rog sa aveti rabdare sa cititi totul si va spun de pe acum ca cel care ma va putea ajuta va avea funda si vot si un sincer multumesc din partea mea!Deci ziua mea este zilele acestea si eu mai demult planuisem sa mi-o petrec intr-un mall cu 8 colegi (pentru ca era o oferta si ieseam mult mai ieftin) dar oferta nu mai era valabila din februarie cand am sunat la mall-ul respectiv si trebuia sa ma reorientez repede.mama mi-a zis duminica(nu conteaza din ce motiv) ca nu imi mai face ziua si luni impulsionata de niste colege...in feeria aia mare sa ma dau si eu mare ca im fac ziua si ca stiu deja unde l-am sunat pe tatal meu(parintii sunt divortati) si l-am intrebat daca pot sa fac ziua la el acasa(asta parea a fii ultima optiune) pentru ca: -acasa la mine este spatiul prea mic si nu ne putem desfasura -in mall la film este ORIBIL si SCUMP si stiu asta pentru ca am mai fost iar unii dintre colegii mei nu stiu sa se comporte si nu stiu sa vizioneze un film.,deci am decis sa fac la tata unde este spatiul mai mare.Partea oribila este ca eu abia acum realizez ca eu NU REZISTA FARA MAMA la ziua mea,adica este oribil sa imi fac ziua fara mama mea pe care o iubesc enorm si pe mamaie deci nu concep sa imi fac ziua fara eele.Parerea mea este ca mama crede ca eu acum incerc sa ma departez de ea ,ceea ce nu este adevarat iar partea proasta este ca eu im doresc extrem demult sa imi fac ziua cu ea ,dar nu se poate(situatia este de asa natura in cat imi este extrem de rusine sa ii zic tatalui ca nu mai fac la el),iar mama crede ca eu m-am dus sa fac la el pentru ca re vila,ceea ce nu este adevarat am, facut-o doar pentru spatiu,atata si nu vreau sa inteleegeaga ca nu o iubesc,o iubesc enorm si de 11000000000000000000000000000000000000 de ori mai mult decat pe tata si pe mamaie o iubesc enorm(ea mi-a zis ca 14 ani am facut-o acasa si acum plec-ceea ce ma face sa ma simt oribil-pentru ca si pe ea o iubesc la nebunie ) deci chiar nu stiu ce sa fac ca sa am si sustinerea lor pentru ca daca im doresc ceva mai mult decata cum este sa pot sa imi fac ziua cu ele dar imi este rusine sa anulez ce am facut...oricum ziua cu tata o am a doua zi dua ziua mea iar ziua mea o petrec cu ele dar nu este la fel VA IMPLOR AUTATI-MA------nu stiu ce sa fac sa inteleaga mama si mamaie ca eu le iubesc enorm si ca vreau sa imi petrec ziua cu ele mai mult decat orice

6 răspunsuri:
| NoSens a răspuns:

Pai uite ce spun eu sa le explici mamei sh lui mamae k nu din cauza k nu le iubesti te duci sa-ti faci ziua la tatal tau ci pentru ca este mai mult spatiu sh spune-le k daca te iubesc vor veni sh ele cred ca asa merge bafta big grin

| dumiali1998 explică:

Va rog sa fiti rapizi ca sa rezolv problema pentru ca nu imi este prea mult timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine,am citit tot.Its complicated, e ff.f. grav cu parintii.asaaaa.eu iti spun exact ce sa-i zici.(am trecut printr-o faza asemanatoare si te asigur ca daca sunt suparate pe tine le va trece f. repede daca intr-adevar tin la tine si te iubesc si vor sa ai o zi de nastere de care sa te bucuri ).Le spui asa:Mama, stiu ca probabil crezi ca vreau sa ma departez de tine, dar eu nu vreau asta. Vreau sa intelegi ca m-am maturizat si vreau sa fac o petrecere cu prietenii mei, doar pentru ca e spatiul mai mare.Eu te iubesc si pe tine si pe tata la fel de mult, doar ca nu pot sa mai fac aici, am f, multi prieteni si nu pot, nu am spatiu.Ai grija sa i-o spui pe un ton super bland, voce calda,, alea alaea.Si mai am o idee! Iti poti face ziua odata acolo si odata acasa cu ele, impreuna, cu cele mai indepartate rude etc...Eu asa fac...o zi in care sunt cu prietenii, una cu adultii(de obicei cu adultii inainte)Sper ca te-am ajutat! Mult noroc!

| dumiali1998 explică (pentru anonim_4396):

Sper sa mearga...o sa incerc
multumesc:*

| marykate11 a răspuns:

De ce nu le spui si lor ce ai insirat aici? O sa inteleaga! Sau ai putea sa le rogi sa vina si ele...

| Raulee a răspuns:

Si de ce nu o chemi pe mama si pe "mamaie"al tua la taicatau acasa doar o sa inteleaga si nu e in regula sa-ti iubesti mama mai mult ca si tatal