| CristinaBabu11321 a întrebat:

Bună! Va rog sa ma ajutati sa inteleg un baiat. Este prietenul meu cel mai bun. De curand, iubita l-a parasit din cauza mea (tot vorbea cu mine si ea era geloasa si a luat decizia sa il puna sa aleaga intre noi si s-au despartit). Regret enorm ceea ce s-a intamplat si am reusit sa o conving pe fata aceasta ca nu e nimic intre noi si sa il ierte. Dar acum el nu vrea sa mai fie cu ea. Si nu pot sa inteleg de ce. Este mereu trist si mi-a zis ca ii este dor de ea dar nu ma vrea sa fie cu ea. Ce pot face ca sa il ajut?

O alta problema este ca am senzatia ca incep sa imi doresc sa fie mai mult decat un prieten, petrec prea mult timp cu el si astazi ma tot uitam la buzele lui si l-as fi sarutat sad

Nu vreau sa fiu cu el, dar ma atrage cumva fara sa vreau. As vrea sa fie cu fosta lui prietena. Cum sa ii impac? Asa mi-ar trece si ce pare ca incep sa simt

8 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Ai fost si inger si demon in acelasi timp. I-ai fost de folos, dar l-ai si incurcat.
De ce ai fost de folos?
Nu stiu de ce cred asta, dar adolescentii sunt extrem de imaturi: unii din ei si se cred buricul pamantului. E varsta, deh. Dar: nu cred ca este cazul sa capitalizezi atat faptul ca cineva nu-ti acorda atentie exclusiva tie. Prin urmare, ai facut-o geloasa. E geloasa, e si imatura. La ce foloseste gelozia? Oricum voi va puteati vedea pe ascuns si asta era. Se raporteaza gresit la viata pentru ca nu are experienta. Gelozia are si o masura odata cu varsta, dar si oamenii in fire sunt adesea adolescenti cu multi hormoni.
De ce l-ai incurcat?
Oamenii sunt extrem de neatenti cu ceea ce este in jurul lor, si desi nu am vrut sa spun - Superficiali - iata ca am spus-o. Nu as fi vrut sa fiu dur, si asa pe aici am o stampila de militaros.
Tot ceea ce este vizibil este prin urmare imediat si la indemana. Nu crezi ceea ce vezi? Da! E pixelul alabstru? Nu! Prin urmare ea nu a stat foarte mult sa analizeze si a preferat varianta scurta - adolescentina, de altfel: ma-nseli, nenorocitule, porcule.
Evita pe viitor apropieri din acestea periculoase si lasa-i o oarecare distanta si lui sa aleaga. Daca te va placea, te va alege pe tine. Vine singur. Asa-s baietii adolescenti: pica in plasa foarte repede.
Nu repeta.
Ia-o ca sfat de la un om trecut prin niste experiente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal că nu mai vrea să fie cu ea dacă se desparte din motive de genul. În sensul că relația ar merge doar dacă el se schimbă pentru ea, și nu vrea să facă asta, ceea ce are sens.

| MValentin a răspuns:

Uite, nu stiu cum sa iti spun dar porți o parte din vina in tot acest,, triunghi,,.
Baiatul ăla daca era sigur pe sentimentele lui alegea din prima ceva, si nu o lungea, ba ca vreau ba ca nu.
Indiferent de câți ani aveți, e momentul sa te retragi odata ce ai speculat ca nu te atrage, da te atrage cumva.
Da-i block si lasa-i. Sa ai o cea mai buna prietena in timp ce ai o iubita... sau sa ai un cel mai bun prieten in timp ce ai iubit nu e okay absolut deloc.

| CristinaBabu11321 explică (pentru MValentin):

Cum sa ii dau block? e singurul meu prieten adevarat si singurul om care m-a ajutat cu orice mereu. Nu as face asta niciodata.

| MValentin a răspuns (pentru CristinaBabu11321):

Atunci ajuta-l si tu pe el. Gândește-te la relatia toxica ce o are el cu iubita sau fosta lui iubita.
Zici ca tot te uitai la buzele lui si parca l-ai fi sarutat, ete in acest caz plus ca si se înțelegea rolling on the floor)... iti trebuie si tie probleme, păi ar trebui sa te trezești la realitate. Tu sa fi in locul fetei aceleia? Ti-ar parea bine ca iubita-tu sa fie cu o,, bff,, putând sa facă,, orice,, in timp ce tu ii crezi doar prieteni?
Retrage-te.

| MValentin a răspuns (pentru CristinaBabu11321):

Stii clar ca nu e okay, stii clar ce influențe ai, stii clar ca esti egoista. Doar trebuie sa ti se zica direct.
Daca ii vrei intr-adevar împreună lasa-i definitiv (definitiv oricum baiatul o sa te caute după de aia).
Dar daca il vrei, sa nu iti pese de aia sau de tot, si fa-l al tau asumandu-ti o posibila karma de ce nuhappy

| Robert2526 a răspuns:

Eu nu stiu cum te suporta baiatul ala. Lasa-l in pace.

| IonutMontenegro a răspuns:

Pai dacă e cel mai bun prieten al tău, ar trebui sa fi lângă el în momentele astea, ar trebui sa ieșiți la un suc sa va plimbați sa uite de probleme