| cristinaa_9302 a întrebat:

Bunakiss, va scriu in speranta ca ma veti putea ajutasad, chiar am nevoie de sfaturile cuiva sad. De 9 luni imi place enorm de mult de un coleg de la mine din clasasad, dar cu care nu voi putea fi niciodata pentru ca l-am intrebat in fata si mi-a spus ca nu simte nimic pentru mine, auzind astea m-am simtit un nimic in fata luisadpe zi ce trece incepe sa imi placa si mai mult de el, ma gandesc la el mereucrying. Am incercat sa il uit dar nu pot, nu ma lasa inima, am incercat sa ma combin cu un baiat in speranta de a il "uita"dar degeaba si mai mult rau imi facsad, numai am chef de nimic, m-am schimbat enorm de mult din cauza acestui baiatsad, nu stiu ce sa fac, sunt terminata, ce sa fac? nu ma pot combina cu nimeni din cauza luioh go on.sad, ce pot face? ce ati face voi daca a-ti fi in locu meu, cum as putea trece peste si sa il pot uita? astept sfaturi de la voi, si va rog fara bataie de joc, va rog multlove struck, cel mai bun raspuns primeste funditalove struck

Răspuns Câştigător
| Catalina20 a răspuns:

...gandeste-te ca la un moment dat roata se va invarti,va veni un timp in care tu ii vei fi indiferenta si el va fi topit dupa tine,gandeste-te ca el inca este un copil(la fel ca si tine de astfel).cu timpul te vei maturiza si vei realiza ca ceea ce simti tu acuum sunt fluturi neastamparati, puerili si jucausi, dar care isi vor lua zborul din mintea si stomacul tau cat mai curand.incearca sa nu te mai gandesti la el,ocupa-ti timpul cu lucruri placute,iesi cu fetele,citeste,dar mai ales gadeste-te la toate partile, aspectele negative in ceea ce-l priveste pe acest baiat.din moment ce ti-a marturisit ca nu te place, incearca sa-l uiti.nu e jumatatea ta,ignora-l si gandeste-te ca meriti ceva mult mai bun si ai o singura viata pe pamant, deci nu merita sa te tachinezi, sa fi trista din cauza unui baiat;(mult succes in viatahappy

2 răspunsuri:
| AbcElly a răspuns:

Hei Cristina :*:"Ochii care nu se vad...se uita"winking
Timpul le va rezolva,acum nu incerc sa zic faze din alea,da doar nu te mai gandi tu "oare ce fac maine, maine ce zic, maine ce..." incearca sa nu te mai gandesti atat de mult la ce o sa faci si nici la el.La noi in familie sau intamplat niste chestii naspa...si ma tot gandeam "oare cum trece mami peste asta?; oare va mai rade vreodata."si nu au trecut doar cateva saptamani si aproape si-a revenit complet, am incercat sa nu ma mai gandesc ce o sa fac eu sau cum o sa se poarte ea si acum totul e bine.
Mult succes! si nu incerca sa-l uiti, dar incearca sa nu te mai stresezi in privinta asta.

| Anxx a răspuns:

PAI sincer, hai sa-ti spun si eu povestea mea big grin. Am fost indragostita ( in secret ) de un baiat 2 ani de zile, si mentionez ca treaba asta s-a intamplat pe vremea cand aveam eu 13-15 ani, ani in care il visam in fiecare zi, faceam tot posibilul sa-l vad, sa aflu cat mai mult despre el. pana intr-o zi cand l-am cunoscut. Si ce crezi? Ne-am "combinat ", am stat vreo 2 zile impreuna dupa care ne-am despartit si a inceput sa vorbeasca lucruri foarte urate despre mine( gen ca sunt urata, ca oricum nu ar fi ramas el cu mine vreodata, si vorbe de genul asta ). Iti dai seama cat m-a afectat situatia, am suferit ce-i drept, iar el foarte nepasator s-a combinat si cu alta fata. Cum crezi ca am reactionat eu? Ei bine, am plans am plans pana cand mi-am dat seama ca de fapt aceasta ïubire" mi-a transformat viata numai in rau si ca de fapt doi ani din viata mea mi i-am irosit aiurea. Pur si simplu am inceput sa-l urasc pe acel baiat, am facut tot posibilul sa mi-l scot din minte si in final am reusit.

Concluzia : NU-TI IROSI TIMPUL CU CINEVA CARE NU MERITA DRAGA MEA >:dbig grin