| gabiburlea a întrebat:

Buna,vara asta parinti mau pus la invatat din cauza ca am luate note mici pe parcursul anului.O profesoara sta in acelasi bloc cu mine si ma ajuta.Mi-a dat o carte de vreo 2 saptamani sa invat 23 de pagini din ceva care o sa invat anul viitor.Am invatat vreo 8 pagini dar acelelalte pagini nu am putut sa le invat din cauza ca nu imi place subiectul si din plictiseala.Maine trebuie sa ma duc sa ma asculte dar nu stiu acelelalte pagini ce sa zic/sa fac.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce materie?

| gabiburlea explică (pentru anonim_4396):

Greaca antica(traiesc in Grecia)

| anonim_4396 a răspuns (pentru gabiburlea):

Pai intai trebuie sa te relaxezi.Sa nu fii sresat.Iti golesti mintea de absolut orice adica nu te mai gandesti la nimic ce nu are legatura cu materia.Fii ochi si urechi acolo.La fiecare pagina terminata scrii pe o alta foaie ce ai retinut.Lasa-ti mintea libera si receptiva la informatii.Si sa nu iti fie teama de profa ta.Aici tu esti prioritatea.Trebuie sa retii pentru tine, sa iti dai seama ca tu te ajuti pe tine.Profei tale nu ii creste rangul daca tu stii sau nu, doar tie iti creste nivelul de cunostinte generale.Am intrebat la ce materie ca sa stiu daca pot sa te ajut cumva, dar Greaca veche e peste nivelul meu.Nu am incercat niciodata sa o invatXD