| LumyBlumy a întrebat:

Vin și eu cu o întrebare legată de admiterea la Academia Forțelor Aeriene. În ce constau probele sportive? Știu că nu s-au mai dat anul acesta din cauza pandemiei, însă aș vrea să știu pentru anul viitor. Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| BroascaCuElice a răspuns:

Probele sportive sunt aceleasi pentru toata lumea care da examen la o institutie a mapn-ului: 2000m alergare in 9:00 minute + un traseu aplicativ format din mai multe elemente, printre care si tractiuni, unde trebuiesc efectuate minim doua din maxim 8, mai multe informatii la birourile de recrutare.