| andreig a întrebat:

Vin si eu cu prima mea intrebare care este foarte importanta pentru mine. Sunt baiat (fac 16 ani in iulie) si imi tot creste par, pe gat (ambele parti), sub barbie, pe fata, pe partile laterale si desi sunt blond tot se vede destul de rau sad Mult timp m-am ras cu lama de ras, insa dupa doua zile imi apare din nou si tot creste mai mult si peste tot. Am recurs la benzi de ceara si am folosit una pe gat, sub barbie, insa m-am iritat rau, zona a devenit rosie si au aparut multe bubite rosii. Chiar nu stiu ce sa fac, spuneti-mi o solutie va rog, prin care sa nu-mi mai creasca asa repede, ceva care sa le ia de la radacina dar care sa nu-mi provoace iritatii, mentionez ca am o piele foarte sensibila. Astept raspuns! Multumesc foarte mult.

Răspuns Câştigător
| naty_3185 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un dermatolog! acesta iti poate da un unguent, ceva din plante! grabeste-te! mult noroc la doctor!

4 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Dai cu lama incontinuare fara frica dar in sensul de crestere a parului nu invers ca din cauza aceea creste mai repede si mai des. Eu la 16 ani jumate am inceput sa ma barbieresc si o fac odata la 2 saptamani sau chiar 3 din simpla lene. Am barba destul de mare si in momentul de fata trebuie sa ma barbieresc dar am timp. Te deranjeaza faptul ca iti creste barba? Unora le sta mai bine cu barba decat fara. Incearca sa te barbieresti la o saptamana odata dar neaparat in sensul de crestere al firelor de par. Spor la barbierit si nu fii suparat din cauza asta.

| Encore a răspuns:

Lasa si mie imi creste parul peste tot repede crying

| andreig explică:

Am sa urmez sfatul lui naty si am sa consult un dermatolog. Thx all

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si bubitele rosii nu au disparut?tongue Si eu folosesc ceara insa in maxim doua ore imi dispar bubiteletongue
Asa ca cel mai bine fa ce a zis natywinking