| anonimadinAlba a întrebat:

Vineri este ziua mea si atunci o voi si tine. Am invitat deja persoane....cateva deja mi-au zis ca nu vin. Ok, e mai fain cu mai putine persoane, dar totusi chiar imi doream sa am anumite persoane alaturi. Sincer, nu mai am nici un chef de party-uri. Am facut deja o parte de cumparaturi si am cheltuit o groaza de bani. Desi ai mei au bani pentru masini scumpe, excursii exotice si tot felul de chestii de genul eu ma simt f prost cand imi cumpara ceva. Acum vreo 2 ani am trecut printr-o criza financiara, fiind obligati sa fim mai cumpatati, iar de atunci am mereu teama de a nu mai trece prin asa ceva.
Considerati ca pana vineri o sa imi treaca starea asta?

2 răspunsuri:
| Felissa13Eden a răspuns:

O sa iti treaca, puiule.Parintii tai te iubesc si vor sa fii fericita, macar de ziua ta.Si eu m-am simtit asa la majoratul meu, ca au bagat ai mei o groaza de bani in c*ru meu atunci, dar mi-a trecut.M-am bucurat de ziua mea alaturi de prieteni si persoanele dragi si mi-a trecut toata vina asta.
Daca esti mai micuta, esti un exemplu, putini copii au grija de banii parintilor lor.
O sa vezi, ca nu banii aduc fericirea, conteaza sa ai familia langa tine, sanatoasa, sa aveti ce manca si o casa cu toate utilitatile.

| AndraIrinuca a răspuns:

Bună! Și eu am fost într-o situație asemanatoare Depinde de tine dacă îți trece sau nu. Mie de exemplu mi-a trecut într-o oarecare măsură, dar tot încerc mereu sa am grija câți bani cheltui și pe ce, am grija sa fiu destul de cumpătata și sa merite anumitul produs. Încearcă sa gândești pozitiv. Nu îți zic nici sa te apuci acum sa îți cheltui toți banii, dar nici sa ii ții și sa nu îți cumperi nimic pentru ca pana la urma tot va trebui sa ii cheltui. Deci încercă sa uiți ca s-a întâmplat asta, dar totuși încearcă sa te gândești și la "ziua de mâine" și sa nu cheltui toți banii într o zi. Sper ca m ai înțeles! La mulți ani pentru vinerilaughing