| Mirunaaa2 a întrebat:

Buna, voi ce faceti cand nimic nu mai merge si va simțiți rau, când toata lumea te enervează si crezi ca nu mai are rost? Ma simt tristă mereu.

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Dormhee hee

| SilentRain a răspuns:

Nu fac nimic, am încetat să îmi mai pese, oricum totul are aceiași direcți cu omaneii de rahat
Îmi fac o cafea și ascult muzica

| Invictusman a răspuns:

E doar o perioada, va trece, cu toții avem suișuri și coborâșuri.
Axează-te pe ceva ce îți place, mergi undeva sa te recreezi de tot stresul din jurul tău, călătorește. etc. îți propui un scop și îți canalizezi gândirea spre lucruri bune.
Se vor deschide ștrandurile, s-o deschis cinematografele, fa ceva ce îți place și te relaxează, desprindete de oamenii toxici din jurul tău sau petreceți cât mai puțin din timpul tău alături de ei dacă ești constrânsa sa stai cu ei.
Cautati un Job, învață o noua limba străină, asculta muzica relaxanta, fa yoga, meditații și consuma alimente ce conțin probiotice pentru ca acestea te poate ajuta sa ai o stare mentală mai ok, are efecte majore antidepresive, ajuta mai mult decât cele mai puternice antidepresive.
Dacă nu ai o relație cauta un băiat/bărbat ok, pe cineva care sa îți ofere afecțiune și respect și sa te aprecieze asa cum ești cu bune și cu rele, poate îți lipseste "jumătatea yang"
Uneori aceste stări sunt și din cauza unor deficiente de vitamine, minerale în organism.
Sănătate multa.

| RainbowD a răspuns:

Salut. Gasesc puterea in acel ceva care ma face sa merg mai departe. De ce te simti trista mereu cand viata este asa de frumoasa, indiferent cum este ea, cu bune si cu rele? Bucura-te de orice iti ofera, chiar daca unele din lucrurile pe care ti le ofera sunt lectii. E, perfect normal, mai avem nevoie si de cate un dus rece, sa ne sfleuim ca oameni, sa devenim mai buni, mai rabdatori, etc. Dar, nu are rost sa ramanem blocati in esecuri. Priveste partea frumoasa a vietii. Ai doar una, si merita sa o traiesti cat mai frumos. Vorba cuiva: mai bine tintesti luna si ajungi printre stele din cat sa tintesti spre ceva mic si neinsemnat.

| pentesterintimpuliber a răspuns:

Hai sa te inveselesc eu happy
Lasa-mi discordul aici