| Modulsport a întrebat:

Vorbesc cu un băiat care mă place, dar el răspunde foarte greu la mesaje. După vreo 5 ore vine cu scuze penibile că și-a uitat telefonul acasă sau că nu prea a stat pe telefon. Totuși, îl văd activ pe mess și s-a uitat și la povestea mea. Nu sunt disperată să îi trimit non-stop mesaje, dar măcar să îmi spună că nu are chef să răspundă și gata. Ce ar trebui să fac eu?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Să nu îi mai scrii, lasă-l pe el să te caute.
Dacă el nu e în stare să îți răspundă la un mesaj dar pe mess poate sta activ atunci e clar că nu prea ești importantă pentru el.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ești tu sigură că te place? Că din comportament nu pare. Eventual îi poți atrage atenția, să-i zici că ai văzut că s-a uitat la story deci că a fost activ și nu-ți convine să te mintă și dacă continuă tot așa, dă-l în mă-sa laughing) mai sunt băieți

| Modulsport explică (pentru Adry05):

Da, sunt sigură. I-am spus și vine cu scuze penibile?

| Adry05 a răspuns (pentru Modulsport):

Atunci dă-l în mă-sa de ce mai stai să-ți pierzi timpul?

| Plato a răspuns:

Nimic. Daca nu-ti place, nu-i mai scrie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mess este bug-ul acela ca poate apărea ca este online chiar dacă a ieșit de pe net de ceva timp.

| Modulsport explică (pentru anonim_4396):

Da, dar pune povești în același timp, deci...

| nicoletii67 a răspuns:

Doamne parcă ai fi eu. Deci eu fix într-o situație de asta, puneam special povești și el se uita da nu-mi raspunde, dar de fapt el avea multe mesaje, adică vorbea cu mai multe si la fel scuze penibile. M-am văzut cu el și,, tipa" eram într-o relație, iar după nu îmi mai scria deloc și am auzit de la o prietenă de a lui că era în altă relație. Opreșete-te săi mai răspunzi și gata. La început va fi greu, dar vei trece. Eu știu asta.