| Nathaliee a întrebat:

Buna vrea sa scriu o poveste pe wattpad si am ramas fara idei pentru coperta, puteti sa imi recomandi cum as putea sa fac coperta. genul carti va fi horror cu ceva romantism.

1 răspuns:
| smartlollipop a răspuns:

Depinde si ce fel de horror este in poveste. Poti pune o poza dintr-un anime cu 2 indragostiti, inconjurati de un fundal negru / cer cu luna, stele etc.
Sau doua pisicute, una alba si una neagra, pe fundal rosu-maroniu, cu o padure noaptea.

Sau doar o padure, brazi, copaci, gen tumblr, alb-negru.
Sau ceva grunge-love, cauta pe we heart it niste cuvinte cheie in engleza care consideri ca sunt sugestive pentru cartea ta si vei gasi muuulte.
Iti trebuie o coperta destul de atractiva, asa ca ai grija cum o alegi!

Succes!