| Rawwrr a întrebat:

Bună. Vreau și eu niște statusuri. Nu contează genul. Fundiță doar celor care sunt scrise corect gramatical! Restul, vot. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| DelphhiN a răspuns:

Da-le naibii de sentimente, am momente cand n-am argumente!

***Poate o alta ea îti va parea mai minunata, Simpla, Dar totusi complicata!

***Respect pentru baiatul care spune :" Nu pot, am prietena si o iubesc!?

***Nu exista cai gresite, doar drumuri alese prost. Nu exista „ nu pot", doar „nu vad nici-un rost".

***Si toti o intreaba ce s-a intamplat, ea le raspunde scurt "Nu ma intereseaza, l-am uitat! "

***Trebuie sa-mi pese mai mult de mine. Câteodata sa faci rau, aduce bine.

***Vrei sa o vezi din nou intrând pe usa, dar nu apare. Nu întelegi cum ieri a fost dependenta, azi nepasatoare.

***Pasiunile noastre sunt precum apa si focul, sunt buni servitori dar stapani periculosi.

***Femeia nu este doar sensibila, este si rebela si senzuala

***Sunt de acord cu obiceiul care spune ca barbatul trebuie sa sarute mana femeii cand o intalneste prima data.De undeva tot trebuie sa inceapa…

***Ea: Promite-mi ca nu vei iubi o alta fata.
El: Nu pot.
Ea: Ah. Deci exista altcineva.
El: Da. Seamana mult cu tine doar ca e mai tânara. Are ochii tai si într-o zi te va striga "mami".

***~ O femeie cu încredere în sine nu îsi arata trupul dezbracat, ci fata nemachiata~

***~ Când te ridici prietenii afla cine esti. Când cazi tu afli cine îti sunt prietenii. ~

***Maybe I am less than what you want, but you can be sure I.m more than what you deserve.

***Let your smile change the world, but never let the world change your smile!

***Cel mai frumos cadou nu il gasesti in magazine, ci in inimile prietenilor tai adevarati!

***Nu fii suparat din cauza oamenilor! Vor muri cu totii

***Love doesn’t need to be perfect. It just needs to be true!?

***~ As vrea sa pot "stinge" sentimentele mele pentru tine, cu aceiasi usurinta care-mi sting tigara. ~

***Crede-ma când îsi spun ca te iubesc! În viata mea n-am mintit mai frumos!

*** ~A kiss without a hug is like a flower without the fragrance.~

***Love the life you live and live the life you love!

***Fiecare esec este o importanta lectie de viata!

***Love is a ***, but everybody needs her!

***In viata trebuie sa fi capabil sa infrunti toate greutatile cu un zambet!

***When someone hurts you, cry a river, build a bridge and get over it!

***Dureaza o secunda sa superi pe cineva, dar sa bucuri pe cineva iti poate lua o viata intreaga!

***Prima iubire, primul sarut, prima oara… nu se uita niciodata!

***Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu!

Fii atent! Sa vezi cum Doare`. cand o sa ma vezi nepasatoare`!

Iubeste`o pana mori. O fata ca sh Eaa`. Nu gasesti d 2 ori`!

Zambetul meuu` e din nou Colorat`. Am trecut peste tot ce mi s`a intamplat`.

S`a trezit la Realitate`. A zis ca vrea sa se puna pe Fapte`!

Eu nu pot sa fiu asa`. Daca iubesc nu am cum sa fiu Rea`.

te-am vazut. M`ai vazut. Zambetele noastre ne.au unit. Am fost 2 straini. Care s`au Indragostit`!

Atunci cand Iubesti cu Adevarat pe cineva` : Varsta. Distanta. Inaltimea... Sunt doar niste Numere `!
Cand stapanul nu-i acasa, sar pe geam si intru in casa.
O sa mori bah puta ascultandu`l pe gutza…
Este adevarat ca "banii vorbesc" cel mai des ei imi spun: "La revedere!"
Luna de miere este un concediu pe care ni-l luăm înainte de a lucra pentru un nou şef.
Cel mai important nu este sa stii, mai important este sa ai telefonul celui care stie.
Daca iti este foame – mananca sare : o sa-ti fie sete
Viata asta e d rahat, iar tu esti plin de viata!
Câteodată oamenii se împiedică de adevăr, dar de cele mai multe ori se ridică şi merg mai departe.
Exista o lume mai buna……. dar este foarte scumpa.
Sunt perfect sanatos…mi-au spus vocile.
Voi radeti toti de mine ca sunt diferit, iar eu rad de voi ca sunteti toti la fel.
Câteodată oamenii se împiedică de adevăr, dar de cele mai multe ori se ridică şi merg mai departe.
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.
O camila poate sa munceasaca o zi intreaga fara sea bea, eu pot sa beau o zi intreaga fara sa muncesc.
Exista doua cai sigure spre dezastru: sa asculti de toata lumea si sa nu asculti de nimeni.
Sfaturile sunt ca ciupercile, cresc peste tot, dar cele rele iti pot fi fatale.
Am invatat ca nu toti prieteni sunt prieteni si cei care nu mai sunt... n-au fost de loc
Sunt punctual ca moartea
Unde-s doi plăcerea creşte…
Cea mai buna treaba pe care o fac baietii e ca: mereu nu rasp la tel
te uiti spre viitor si vezi trecutul cum se repeta...
Am muzica in suflet si`n gand.Trec prin toate oriunde, oricand.Muzica e in sufletul meu si va fi aici langa mine mereu
Iubeste-o pentru ca asa e ea. e mica, dar stie ce vrea
Avem acelasi tricolor, aceleas trei culori in sange, singurii ce rad cand Romania plange!
Nu prea ma suporta lumea ok, super tare. inca un motiv sa fiu asa in continuare
Stim cine suntem, stim ca traim in minciuni, fericiti chiar si faliti asta ne face nebuni
Si am inteles odata cu timpul ca nimic nu-i moca!
Nu ma schimb ca altii dupa cursul euro!
Si nu intelegi cum ieri era dependenta, azi pur si simplu nepasare
E o comedie rece, rade cine e in stare. Si cine te arde, evident e cel care rade mai tare.
Azi uitam de toate necazurile fara retineri! Ca viata`i scurta si noi suntem tineri`
Doi copii plangeau.Cineva`i intreaba de ce plang. Fata spune: mi s`a rupt papusa!cryingBaiatul spune: imi plange papusa!crying
✿~Nu sta degeaba/stim care-i treaba/noi suntem gata/hai schimbati soarta!

✿Nu ati inteles nimic, nimic.M-am saturat sa stau sa va explic!

✿Am o inima care la 2 se-mparte...esti aproape si totusi atat de departe, departe...

✿Ai plecat vrei sa te intorci,/Ti-am spus de la inceput sa nu te joci,/Acum poti sa faci ce vrei tu,/Ca n-ai stiut sa spui da sau nu.

✿Oricand putem spune ca ne stim dintotdeauna/In momente grele ne-am intins unu altuia mana!

✿Iubesc.De ce trebuie sa fiu condamnat/a la dorul de tine?

✿Viata nu înseamna doar sa marim viteza.

✿Cu dragostea nu-i de glumit.

✿Dragostea adevărată e credinţă oarbă, umilinţă fără preget, supunere desăvârşită, încredere şi dăruire împotriva ta însuţi, împotriva lumii întregi.

✿True love is eternal, infinite, and always like itself. It is equal and pure, without violent demonstrations: it is seen with white hairs and is always young in the heart.

✿Zilele trec...La fel si visele si intre noi raman doar amintrile.

Stiu am un talent nativ,sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ

Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu:X

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult... Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut

Vreau ceva doar pentru mine,ca stiu cum sa-mi mearga bine,daca ma intreb de tine...du-te tare cat te tine!

Te privesc cu sila, nu-mi provoci decat mila Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de vina Stii…dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu

orice minut,e un inceput,viata merge inainte indiferent de ce ai facut,poate ai gresit, poate ai mintit,ti-am mai spus,ne vedem acolo sus

Te tin la distanta,Ma fac ca nu iti dau importanta,Situatia`i mai complicata,Sunt o fata RASFATATA

Multi imi gasesc defecte impresii in cap,zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat

Nu incerca sa ma judeci dupa aparente,Sau dupa vorbe scoase de niste zdrente

Am invatat sa iubesc tot ce era al meu,Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam!

Zambeste celor ce te urasc sa simta ura ta,Zambeste celor pe carere ai iubesti,sa simta dragostea ta,Iar daca vreodata cei pe care ai iubesti te vor trada,zambeste sa simta indiferenta ta

Intodeauna fetele au iubit cu inima, dar cum baietii nu au reusit sa treaca dincolo d forme, s-au hotarat si fetele sa nu mai treaca dincolo d portofele

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme,tot as glumi!,pentru ca stii,viata e grea si lumea e rea,Cum as putea sa rezist,daca nu m`as purta asa?

Barfa'i pentru prosti,deci lasa'i sa vb lasa'i sa se agite stii ca nu conteaza,in lumea printeselor nu exista rautate

Nu sunt fițoasă nici alintată, dar știi ceva nu ma lua drept păpușa ta! Am sa-ți mai dau inca o șansă dar intr-o alta viata : )),cat despre mine : nimic din ce mișcă, nu mă mișcă!

iubesc doar ceea ce apreciez,protejez doar ceea ce imi e mai scump, si ajung mereu unde imi propun

imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, si daca totusi am pierdut ceva, inseamna ca nu-mi trebuia!

majoritatea cred ca am numai impresii in cap, mi s`au intamplat prea multe in viata asta de rahat, si nimeni nu a fost langa mine atunci cand am avut nevoie

Inca am suflet de copil care refuza sa creasca, Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta

FAC CE TREBUIE SA FAC SA'MI FIE MAI BINE,NUMAI EU STIU,O SA FIU EXACT ASA CUM O SA FIU,VIATA MI'O TRAIESC DUPA REGULILE MELE,NU AM TIMP DE SFATURI SAU ALTE VORBE RELE

poate nu'ti par fata cuminte, sau poate ca da, insa aparentele inseala,inainte de a ma "eticheta",gandeste'te bine sa nu faci vreo greseala

inainte sa plec am suflat aburi peste imaginea ta,si am scris cu degetul DISPARI

De cate ori vad visele cum se sfarsesc,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

zambeste si toata lumea va zambi cu tine,razi si vor crede toti ca te droghezi

Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul,tu ești doar personajul, eu fac tot filmul!

prezint realitatea exact asa cum este ea, Divertisment pentru tine, mod de viata pentru mine

Parfumul meu in bluza ta sh stilul meu in mintea ta,vei cauta PRIVIREA MEA in fiecare EA din viata ta

Ai crezut ca faci ce vrei Dar ai scazut in ochii mei Daca te purtai discret Te consideram destept

Nu stau in atentia ta Ca are cine sa ma bage in seama! Paharele sus Sampania sa curga Respect pentru fetele Care Au stiut sa faca Fraierii sa planga!

Diamantul? nu defineste STRALUCIREA! si chiar nu am nevoie de un Rolex ca sa stiu cat e ceasul,sa nu uitam ca exista oameni atat de saraci incat nu au nimic altceva decat bani!

Nu mai iert minciuni,nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

si poti sa tipi,ca nu te aud,si poti sa plangi,ca nu te vad,si poti sa pleci,ca nu te caut,si poti sa mori, ca nu imi pasa!

sunt doar o fata cat se poate de obisnuita :X care nu are absolut nimic special, Are zile in care parul ii sta ca naiba, si zile in care arata extraordinar :X

Vrei bani? Banii n-o sa cada din cer! Vrei prieteni? Invata sa vorbesti sincer! Vrei respect? Invata sa respecti, sa oferi! Trebuie sa meriti tot ce ai! Sa castigi nu sa ceri!

Uneori ai nevoie d un prieten sa iti spuna acele cuvinte magice " Nu plange! Capul sus sunt alaturi de tine! Dar nu exista acel prietenTe ridici singur si pleci!

Ma vrei inapoi? Eu nu, Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut

cand plangi nimeni nu`ti vede lacrima, de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea, de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.In schimb cand gresesti toata lumea te vede.

nu prefera frumusetea care este in zadar,ci prefera caracterul care este atat de rar :X

A fost greu si stiu ca am avut dreptate cand voi m`ati criticat! am tinut capul sus si am mers mai departe,Nu ma intereseaza ce crezi despre mine,Inainte sa spui ceva,UIta'te la tine

Si n-am uitat, cat am plans de fapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu tine, retine,dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma'ntelegi,sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi s rupe de ce spui, ce faci in orice fel,spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel!

incearca sa induri tradarea prietenilor ipocriti,incearca sa vezi ceea ce este cu adevarat frumos si sa incerci s lasi in urma ta o lume un pic mai buna

vorbele nu isi au rostul acum,o sa vina si randul tau

Am prieteni ft multi,care-mi sunt dusmani tacuti! Cine e destept sa-nvete,prietenii au multe fete!

Sunt inofensiva,dar gandul meu e criminal!

Prietenia este un ocean pe care multi ar vrea sa-l traverseze, insa majoritatea se inneaca inainte de a ajunge la celalat mal

Fi intodeauna cine esti si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva,acel cineva nu e de ajuns pentru tine

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul,apare cineva si schimba totul!

Vreau sa ma trezesc Si sa te vad plangand in somn Vreau sa te vad ca suferi Si eu sa rad pana adorm

Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

N-o sa uit ceea ce sunt, o sa ajung ceea ce visez, o sa iubesc ce imi place, o sa uit ceea ce ma doare, n-o sa uit ceea ce mi se greseste, o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie

Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti, stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine.Dar daca tot o faci, fa-ma sa ma simt bine!

Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…

Se spune ca nu ai cum sa fi mai prost decat in ziua in care te-ai nascut, dar unii sfideaza aceasta lege constant.

Nu sunt complet inutila, cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii

Eu nu sufar de nebunie, ma bucur de ea in fiecare minut.

Banii nu fac fericirea, o cumpara gata facuta.

Am trecut peste ce a fost mai greu.Si nu mi-a pasat ca la bine ati fost cu mine si ca m-ati lasat la greu Am trecut peste asta inca o data.Dar acum sunt o alta fata!

Eu, imi traiesc viata asa cum stiu si asa cum pot.il iubesc, da nu pot spune ca fara el nu as putea traii deloc

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!

Lacrimi nu o sa mai curga pe obrazul meu. da-i in mortii masii pe cei care mi-au vrut rau!

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar, nu te-ai gandit. pentru.` mine mai existi oare?

Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea![

Minti ieftin si prost, iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE!
regrete, lacrimi sau pareri, azi ai ucis ziua de ieri, si ai ingropat ziua de maine!

cand nu o sa mai fiu, poate ca atunci o sa-ti dai seama ce'ai avut.

As vrea sa cred vrajeala ta, Dar tot ce-mi spui e BLA BLA BLA. Decat sa ma tot vrajesti.Mai bine ar fi sa-mi spui ca ma iubesti

Nu am nevoie d un BAIAT sa ma simt bine, nu am nevoie de un paznic in jurul meu, am nevoie doar de LIBERTATE si de a putea fi EU!

-Iubire nu exista, exista doar creduli, iluzii si speranta, si visuri de nebuni!
-Astazi de exemplu vreau sa pierd timpul, astazi nu te iubesc!
-Sunt o fata normala...sunt ceilalti care ma fac sa ma simt speciala.
- N`am crezut ca e normal s'ajungem si noi candva.la final
-Mi`e frica sa iubesc, dar sunt indragostita. Ce ironie!
-Dupa un altu`, tot un altu` vine... Aceleasi replici, acelasi te iubesc. acelasi mi`e dor de tine, te doresc.
-Fara sa vreau, realizez cum imaginea ta, clara odata...Devine transparenta.
-Realitatea nu e niciodata la fel de frumoasa ca visele pe care ti le-ai facut...
-Da, e adevarat.Te-am vrut mult de tot, dar acum nu te mai vreau.
-Si te doare când vezi ca nu`mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.
-Oh all I ever wanted, was to see you smiling
-Trecutul e istorie.Viitorul fantezie, iar prezentul trece zi cu zi.
- Ma uit la el nici macar nu imi pasa. poate totul ar fi fost altfel daca ar fi stiut sa iubeasca!
-Si pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata.
-Un zambet si indiferenta pot ascunde multe raspunsuri si sentimente.
-Stiu ca nu sunt singura chiar si atunci cand sunt!
-Durerea te'a maturizat, te'a pus pe ganduri! Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.
-Lasa`te, lasa`te, lasa`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri.
-S`ar putea sa mai fi fost indragostita inainte, dar niciodata atat de tare. deseneaza`ma langa tine.
-stii nu esti ce`mi doream sa fii
-Te-am avut si te-am pierdut de atatea ori incat nu stiu daca ai fost vreodata pentru mine...
-As vrea sa te revad, si daca nu cer prea mult.Mi-ar placea sa imi vorbesti ca as vrea sa te ascult
-Sunt dimineti in care as vrea sa fii in preajma mea...dar cum nu esti.m-am trezit din nou degeaba.
-daca te intrebi ce mai fac, daca iubesc pe altcineva...sa stii ca incerc s-o fac.
-E mai greu decat a fost, si ai simtit pe pielea ta...Cum e sa-ti arate cand, o saruta-altcineva
-Ti-am spus.Nu vreau sa fii doar in trecutul meu ...Caci astfel nu am niciun viitor.si imi e greu.
- Traiesc înca din vise chiar daca multe dintre ele nu's permise!
-Nu-ntelegi, nu este bine, Sa te joci acum cu mine! Nu stiu cum sa iti explic, Ca vorbele tale nu ma ating. :]
-Dar orice ar fi n`am sa te las`! Stiu ca astepti sa fac eu primul pas. Imi zambesti cand te privesc si stii ca ma faci sa te doresc.

Spui` ca e` o copila`, si ca nu` iti place asa`;|. Dar asa` cum e ea, ti-a furat inima`;;]

Stiu ca ´ a trecut ´ \Nu va mai fi ´ ca la inceput!;( ´
Nu credeam ´ [-x \ Ca-mi va fi greu ´
Am fost noi ´ \ Acum sunt eu ´!

Nu sunt perfecta`! Stiu am o gramada de defecte, dar nu am obligat pe NIMENI sa ma accepte`!

• Bruneta parcă e ruptă din soare. Îi lucesc ochii căprui şi-ţi dau vieţii culoare!

• E iar octombrie si ploua marunt Am mai pierdut o vara sperand.

Cu tine de mana toata viata viata voim fi impreuna`:*

• Am lãsat în spate tot ce m-a rãnit, când l-am cunoscut pe altu' si m-am îndrãgostit.

O minteai.Ii spunea-i vorbe dulci.Ea te ierta.Dar paharul se umplea.

Nu poti forta un om sa te placa. Unde nu esti bine`venit! Pleaca!

Vezi tu. momentan nu am chef sa privesc in jur! pentru ca te vad pe tine si imi vine sa injur!

Daca te intrebi ce mai fac, daca iubesc pe altcineva sa stii ca incerc s-o fac

Imi zici ca tii la mine si ca ma iubesti, imi dai liber si te mandresti, nu iti dai seama ca tot tu te ranesti.

Draga mea nu ma privi cu ura`! Te iubeste dar eu sunt mai buna
Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Fara tine ma sting.Ma hranesc doar cu nopti din trecut.Stelele plang in urma ta.Cum as putea sa uit. Cerul e trist.toate vb numai de noi.iar mie.mi-e dor de ochii tai

Fidelitatea ne schimba domiciliul, traim in sufletul celui pe care-l iubim.

Fara aberatii, spune totul discret. Stii ca, nu-mi place s'o ard indecent.

Niciodata nu uitam pe cineva important din viata noastra ci doar invatam sa traim fara ei!

Voi merge pe strada cu tine cu o singura conditie: ascunde-ti aripile pentru ca lumea sa nu stie ca esti ingerul meu!

Cand ceva care va place se termina sau pur si simplu pleaca... aminteste-ti ca frunzele de toamna nu cad pentru ca vor, ci pentru ca a sosit momentul"

A inceput sa zambeasca mai des.Iar ei intorc capul plini de interes.Ce a fost sau nu in trecut. Acum ea a uitat demult!

El rade.Ea plange.El o inseala.Ea nu crede.El o ignora.Ea il iubeste.El o lasa.Ea sufera.El se intoarce.Ea numai este.

Si premiul pentru cel mai bun mincinos merge la tine Pentru ca mai facut sa cred Ca o sa-mi fii credincios Sa-ti auzim discursul

In seara asta bem pentru noi.Pentru cei ce ne-au avut, pentru fraierii care ne-au pierdut si pentru norocosii care ne vor avea

Prietenii sunt construiti genetic sa te rupa, sa te corupa, dar tot ei te si educa.

Nu ma recunosc, imi amintesc cum imi spuneai Ca numai banii conteaza pentru tine si ma rugai Sa-ncerc sa uit, sa te-nteleg Sa te iubesc asa cum esti si sa te cred

Daca m-ai fi iubit, daca m-ai fi dorit Ce ar fi fost nu mai stiu Nu mai vreau sa te-ascult, Nu mai vreau sa ma mint De acum e tarziu.

Chiar daca mi-ai lasat doar lacrimi Doar ele au ramas sa-mi poarte de urat Sau poate doar imaginea ta O port cu mine-n gand oriunde ma duc. Spune-mi ce simti cand cu ochii inchisi iti apare in vis Un inger ce plange doar pentru tine cu sufletul trist

Desi nu e vina ta.eu te vreau pe tine, iar tu o vrei pe ea

"Uită`te la ea, ce firavă pare, dar uită`te în sufletul ei cât de multe are!"

"Ştie când să râdă. Când să fie supărată. Când în ochii tăi să fie singura fată importantă."

"M'ai crezut naivă? M'ai subestimat! După tot ce ai spus, în ochii mei ai picat."

Nu împărțim același pat. Nu împărțim aceleași vise. Între noi s-a terminat. Poate destinele așa au fost scrise."

În jocul ăsta nu îmi e frică,sunt amantă, iubită si amică. poate lumea crede că sunt sora ta mai mică, fără să stie că eu pentru tine sunt unică.
Imi cereai false scuze, aveai priviri confuze, citeam minciuni pe buze, acum incep sa ma amuze, nu ai fost ca oricare altu` ai fost ca si celalalt.

Nu exista minciuni, doar adevar fara dovezi.

Spui că e o copilă, dar aşa cum e ea, ţi`a furat inima! Arată`i că o iubeşti, nu fi prost. Pune`ţi şi tu măcar o dată inima în folos! [Eşti antidotul fără de care nu aş putea din nou să zbor.]"
Redau doar ceea ce reflectez, iubesc doar ceea ce apreciez, daruiesc doar la cei ce ii stimez, protejez doar ceea ce mi e mai scump si ajung mereu unde imi propun orice minut e un nou inceput.

Adu-ti aminte cand iti spuneam "Nu voi fuma, voi fi cuminte". Te apasa acum constiinta care inca te mai minte. Si nu-i nimeni langa tine care sa te alinte.

Nu mai rad nici la glume, pe bune! Am impresia ca sunt singura pe lume!
Mi-ai promis prea multe care stiai ca nu vor fi, dar pe-atunci totul era posibil, normal, eram copii.

Raspunde`mi la intrebare si tine capu' sus chiar daca doare : Cand m`ai inselat, atunci ma mai iubeai oare?!

Si toti ma`ntreaba ce s`a intamplat, le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l`am uitat."

Oriunde ai fi. orice ai face.cu oricine ai fi acum.candva te vei intoarce. dar te vei intoarce cand va fi prea tarziu.atunci ai sa pretuiesti ce azi ai reusit sa PIERZI.

Zambetul ei de copil nu se razbuna. Te face sa te simti cel mai puternic cand o ti de mana.

Eu sunt singura lui pasiune, restul sunt doar placeri.

Mereu am simtit nevoia de a avea pe cineva care atunci când îi spun că sunt OK să mă ia în brate si să-m spună: "nu, nu esti."

Sunt asa cum sunt cum nimeni n-ar vrea sa fie.SUNT EU SI ATAT.Cu nimic mai speciala, cu nimic mai deosebita dar DIFERITA

Daca se intoarce, este al tau, daca nu Nu a fost niciodata!

Nu fugi stai.mai ai sa imi dai.o noapte de vis.asa cum mi-ai promis te cam dai inapoi Cum ramane cu noi Asa e cand ai vrea sa o ai Si ea ar vrea, dar n-ai sa-i dai:

face sa rada in cel mai trist moment, Il face sa prinda viata cand priveste absent Si astfel el i-a jurat ca nimeni nu-i va face rau Chipul ei este ca o icoana inramata in sufletul sau`!; x

Nimeni nu e perfect dar micile diferente ne fac unici

Nu-mi pare niciodata rau cand imi vad fostul prieten cu altcineva, mama mi-a spus mereu sa dau jucariile vechi cui nu le poate cumpara!

Te plangi ca lumea nu te mai iubeste, dar n`ai habar.Ca tot ce ti se intampla acum e normal.Sunt doar simple consecinte, cei dragi dispar.Cand esti avar, sentimente apar mai rar!

Nu exista oameni care nu iti plac, doar oameni care te oftica.Nu exista vise doar planuri pe termen lung.Nu exista speranta doar vointa bine pusa la punct

Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea.Nici macar bagabontu` care puteam sa jur ca ma iubea!

O vezi cum pleaca, cu ochii goi.Esti prea mândru sa o opresti.Crezând ca vine inapoi.

Oamenii care ma barfesc pentru fiecare aspect din viata mea nu fac altceva decat sa-mi demonstreze cat de interesanta li se pare.

privirea mea nu sparge gheata! dar pe tine te face bucati!

Spun ca nu-mi pasa, mie imi pasa sa stii; Spun ca plec azi, da' o sa ma-ntorc intr-o zi; Spun ca nu mi-e dor, sincer mi-e dor; Spun ca sunt ok,cand de fapt nu-mi e usor

Accepta`te pe tine fara masca,Falsitatea celorlalti nu o sa te mai raneasca,Fiecare trebuie sa invetze sa zambeasca!

Gelozia nu e lipsa de incredere e frica de a pierde pe cine iubesti.

^[diferenţa dintre infidelitatea celor două sexe este foarte reală, încât o femeie indrăgostită poate ierta infidelitatea. Lucru imposibil pentru un bărbat.^

Ea cand e suparata, nu te injura. Ea pur si simplu nu se uita la tine, nu iti vorbeste, nu te asculta. Te face sa te simti "zero" in fata ei. Nu te considera. Indiferenta devine cea mai buna prietena a ei. ♥

Tu ai sa strigi eu n-am s-aud.Tu ai sa plangi eu am sa rad.Dar nu vreau sa uiti ca fost candva Intamplator in viata ta O inima ce te iubeaa; x

Nu exista idei gresita, doar drumuri alese prost, Nu exista nu pot, doar nu gasesc nici un rost Nu exista moarte, doar cea mai simpla cale de scapare Nu exista plictiseala doar distractie in declin.

Las-o sa cada,sa se raneasca,sa planga,sa simta ca traieste! Caci stii mai bine ca oricine.ea,intr-un sfarsit,tot se ridica si zambeste!

Zambesc atunci cand se intalnesc, plang cand se cearta, dar indiferent de fapta, ei se iarta si se`mpaca!

Jucându-te cu sufletul cuiva, nu-i o glumă.E ca la meci, ocaziile se răzbună!

Un zambet nu costa nimic, dar poate cumpara totul

●Toate trec asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme.●

●Tu nu iubesti.tu doar vorbesti si cand e nevoie de tine lipsesti!●

Un prieten este cineva care te ştie pe dinafară şi încă-i mai place ce vede.

. Printre buze spune "Iar te simt, nu mint"Nu crede, minte, nepăsarea ta o face să creadă că simte.Sunt doar simple cuvinte.Nu te lăsa dus de val, spune-i că viata merge înainte. Ţine minte că lacrima de adevăr e rece
Tot ce-i interzis.E palpitant.

Corpul aproape perfect.Cand te`ai uitat la fata.Ai` vazut un copil inocent.Da mai tarziu ai descoperit cum era ea.Pe cat de frumoasa pe atat de rea`!;

●Zambetul tau e fals ca de obicei.Nici n`ai curaj sa te uiti in ochii ei.Te pierzi usor cand vorbesti despre acea fata, care era preferata ta odata!●

Chiar daca el n-o sa-t i mai spuna "noapte buna" sau pe strada "Buna", Ai prietene care te suna sa-ti spuna "Fata esti de 1000 de ori mai buna".

Ce e o amintire? Nu e nimic! Nu o poti vedea, nu o poti auzi, nu o poti atinge.si totusi e atat de mare incat n-ai puterea de a o distruge sau a o uita.

N-au ramas decat amintiri, tu te-ai schimbat. M-ai facut sa plang prea des, am renuntat.N-au ramas decat pozele pe care le-am pierdut, o data cu gandul ca mai demult te-am avut.

Femeile vor sa fie iubite, sa fie ascultate, sa fie dorite, sa fie respectate, sa fie cautate, sa fie considerate de incredere si, uneori, doar sa fie tinute in brate

Zambet Fals Si`o sa uitatzi ca m`ati vazut vreodata razand. Inocenta Moare.si-atunci de ce s`o mai cer? Speranta doare. Si de ce sa mai sper? Ura e floare.Si-am ajuns s`o prefer

Sufar si nimeni nu ma intelege, Plang si nimeni nu ma vede, Tip si nimeni nu ma aude.Inima mi-e ranita.Plange in singuratate.Ca tu esti prea departe.

Nu inceta niciodata sa zambesti, nici chiar atunci cand esti trist, pentru ca nu se stie cine se poate indragosti de zambetul tau.

Privirea, glasul, atingerea ta. Vor fi etern in inima mea, aici le pastrez, le rasfoiesc zi de zi, ca pe o carte cu titlul "Am fost si Vom fi"[

Ce simt pentru el.Ce simt cu adevarat nu va disparea nici cu timpul.Nici cu altcineva. Pastrez secretul pe care numai EL il va putea vedea!:X

>Nu merita sa plangi, sa te distrugi pentru'o greseala. La vârsta asta, orice greseala face parte din viata normala!

Cand ma privesti, ce regreti mai mult? Sansele pe care le-ai avut sau lucrurile pe care le-ai pierdut?

Si`ti zice : "Draga, nu ma privi cu ura, te iubesc, da' prietena ta-i mai buna

Iti revi repede, e genial, Se linge pe buze, e subliminal, privirea cea lunga, te-alunga spre ea.te`ntrebi : oare ce vrea? -?"

"♥ Sentimente uitate! Doar amintiri lasate.Destine schimbate.Ciudat intersectate.Ai putea regreta vreodata ca ai inceput sa inveti sa iubesti, cu ea, candva, demult?♥"

"♥ Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti, nu ai mai avea pentru ce sa lupti, sa speri si sa iubesti! ♥"
\

ti-a zis ca nu se mai poate? NU o lasa sa plece.Stii ca ea este singura care te intelege. Iuubestee`o.Fa`o sa uite ca ai fost

Am să.i iert pe toţi care decid să plece din viaţa mea pentru simplu fapt că au făcut parte din ea şi şi.au pus amprenta atât de adânc în sufletul meu încât nu o să.i pot uita niciodată

♥ Prea dureros, prea repede, prea greu, dar te ridici.Chiar daca timpu` lasa cicatrici♥"

Loveste direct, asigura`te sa fie perfect! Asculta tot, NU crede nimic.Asa castigi respect
Respect pentru baiatul care spune : nu poat am prietena si o iubesc!
Iubirea, ce simplu cuvant pentru necuprinse intelesuri; durere, tradare, minciuna, ura, neincredere, si atat de multe alte cuvinte si fapte care lupta impotriva ei... sa ne mai miram ca si iubirea mai pierde uneori?

In calea ta se presar sperante, in urmati se-astern vise sfaramate... opreste-te!

Pretiosul soare si-a pierdut stralucirea in ochii mei caci nu mai are sa mi te dezvaluie pe nepretuita de tine.

Ochii tai inca imi mai ard in inima, doua stele pe care mi-am dorit atat de mult sa le ating...

Mesaje triste imi pare ca iubirea imi lasa acum printre randurile vietii, si fiecare zi, fiecare ora, fiecare clipa imi scrijelesc in inima randuri pe care mi-e groaza sa le mai citesc.

Numai ploaia a ramas sa imi ingane lacrimile, in fiecare clipa imi spun c-am sa te mai visez doar o clipa si trec asa ore si zile... Oare cat pretuieste tristetea care a putut zdrobi o inima? Oare as putea sa cer pe ea macar o singura clipa cu tine? Oare...

Ascund in suflet ganduri pe care n-ai sa le-ntelegi niciodata, port in priviri dorinte pe care nici nu le poti visa si oricat de tare mai poti sa ma intristezi uneori, totusi in fiecare zi numai tie iti soptesc TE IUBESC!

O, cat de repede se risipesc si visele dragostei, cu cat ajung mai sus cu-atat navalesc peste ele vanturi mai naprasnice. Si n-au sa le intareasca decat niste ganduri triste de iubire neimplinita.

O, frumoase vise de iubire, de nu v-as fi gasit mai multa fericire ar fi ramas in inima mea ranita. Frumoase vise de iubire, le-am dat pe toate pentru fericirea ta si-n schimbul miilor de stele n-am primit decat o privire rece, nepasatoare.

Ce crud chin ai daruit inimii mele, tu, cel care mi-a promis toata fericirea de pe pamant.

M-am schimbat si pot visa acum, nu mai vreau sa cer, voi obtine oricum!

Dati-mi un vis de trait caci realitatea ma omoara!

Stau singura cate-odata, ma ascund sa fiu cu tine.Privesc o poza veche, tresare o amintire!

Te caut dar nu te gasesc, iar ratacesc...mi-e dor! Uneori ma trec fiori cand privesc rasaritul in zori.

M-am obisnuit sa ador o iubire care m-a ucis.

Aproape in fiecare seara adorm cu tine-n gand iar gandul asta ma omoara.

Las visele inutile in spatele meu si incerc sa fiu realista, lumea asta mi se pare prea rea, prea egoista.

Cateodata poate c-am mai facut si prostii, dar le-am lasat pe toate de dragul tau, sa stii.

Te gandesti mereu la el, esti cu telefonul in mana.A trecut inca o luna si el tot nu mai suna...

Asa ca n-ai cum sa ma ranesti.Cineva, candva era expert in asa ceva.

Ma pierd in intuneric, in jur totul e pustiu.As vrea sa iubesc, dar parca nu mai stiu.

Si imi aprind o tigara ca poate asa n-o sa mai doara.

Singura alerg prin ploi, ispitita ca de-un pacat si te-as cauta daca as afla pe ce drum ai plecat.

Numai eu stiu ce-am indurat, numai eu stiu cat am vrut sa tip si a trebuit sa tac.

Ce-am facut impreuna imi aduc aminte, cat de mult imi lipsesti nu pot spune in cuvinte.

N-ai vazut niciodata cum se lupta cu amintirea ta, cum isi doreste sa te uite dar sufletul ei nu vrea.

Din nou simt ca mi-e dor, imi doresc sa fiu cu tine impotriva tuturor.

Acum ma uit pe geam si zambesc, ca-s totusi amintiri frumoase in care inca ma regasesc...
Si te darami singura, incercand sa te ridici.Cand il vezi in fata ta...simti ca pici.

Cate suspine, nici ea nu mai crede cand spune ca totul va fi bine.

Si acum e la fel, ea nu mai este ea.El e departe, fata nu-l poate uita.

E iar octombrie si ploua marunt, am mai pierdut o vara sperand...

Il facea sa rada in cel mai trist moment, l-a facut sa prinda viata cand privea absent.

In gandul meu mereu te port ca pe un lucru sfant.As vrea sa stiu ca-ti amintesti si tu de noi din cand in cand.

Oamenii vin, raman, pleaca si nu-i poti judeca.dar cand pleaca, pleaca c-o bucata din inima ta.

Sunt singura pe strada si vorbesc cu tine in gand.Imi amintesc cat iubesc sa te vad razand.

Tot ce o să-mi aducă aminte de tine, am să inchid şi am să ţin pentru mine.

Chiar daca el nu te mai suna, chiar daca nu te mai baga in seama deloc. gandeste-te ca tu ai fost cea mai buna, tu i-ai purtat noroc!

Desi am trecut prin multe suntem inca impreuna! Caci nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana! love struck

Chiar daca prafuit, zambetul o sa imi ramana! E prima poza pe care am facut-o impreuna.

Printre lucrurile mele gasesc o poza de-a ta.Si cu ea in pat adorm, plangand noaptea.

Tu ai invatat-o ca nimic nu se uita, ca nu totul se iarta.Ca maine e o zi in care poti sa mai gresesti o data!

M-ai imbratisat, n-am stiut ca e real, cu tine nu ma astept la un final...

Zile trec, zile vin, iar timpul ma omoara.Plecarea ta subita a inceput sa doara!

Cat e de simpla viata cand noi suntem pe bune.Cate amintiri, cate placeri, cate nopti nebune.

Un singur lucru i-a ramas din trecut, acel mod nebun de a suferi, razand si urland in acelasi timp.

Era o floare incantatoare, raman acum amintiri chinuitoare.Si lacrimile vor mai fi, mult dupa ce trandafirii vor muri.

Victoria este-a celor care cad dar se ridica.Stii, viata este lupta in care nu e loc de frica.

Nimeni n-o sa ne opreasca, atata timp cat incercam, avem mereu o sansa.

Scuza-ma daca sunt prea insistenta dar tu esti un drog, iar eu sunt dependenta. ♥

E prea tarziu pentru regrete.Nu te-a uitat dar nici nu vrea sa te ierte.

Asa ca n-ai cum sa ma ranesti.Cineva, candva era expert in asa ceva.

E omeneste sa lupti sa te ridici.Un inger am in gand, pentru el voi fi aici!
Stii ca ar trebui s'o porti mereu in inima ta. Exista multe ''ele'' dar o singura ''ea''!

Vorbeşte mult, e stresantă, e zbuciumată, râde întruna şi fără motiv. Prin felul ei de a fi te face s.o adori.

Ma mint ca te simt, dar imi va trece! Orgoliul m'a facut sa devin atat de rece!

Ai vrea sa dai timpul inapoi, sa poti sa stergi orice pata, sa ma mai vezi cum dorm cu tricoul tau macar odata!

Nu mai pune tu atâtea sentimente din prima. Ca în scurt timp te lasa la pamânt mai rau ca heroina.

Erai pe primul loc, niciodata sa nu uiti! Ca pentru tine am renuntat la multe si la multi!

Ma mint si acum, si desi imi este dor, pun orgoliul in fata sentimentelor!

Si da, m’a durut. Era de stiut ca iar am de pierdut.

Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!

Mă exprim în lacrimi vărsate, ascult o melodie şi mă las usor pe spate în acelaşi pat plin de păcate.

. daca tu ignori tot ce te`nconjoara, asta nu inseamna ca o sa si dispara!"

Credeam in tine mai mult decat in mine! Ti-am dat tot dar n-a fost de-ajuns pentru tine!

Asa s-a risipit o clipa, o zi, un an si ma gandesc la ce-am avut si ce mai am.

Câteodată îmi vine să renunţ, zic că nu mai pot, dar de dragul tău am putere să trec peste tot.Te iubesc`! love struck

Nu mai am în viaţă de pierdut.Am pierdut tot ce iubeam mai mult.happy

Te rog nu-ţi fie teamă, totul s-a stins...ce-a fost cu el e doar un subiect închis...

Și-mi amintesc de noi. de tine. de zilele în care totul mergea bine.sad

♥ As vrea să uit tot ce a fost, insă inima nu mă lasăsad

În privința dragostei nu trebuie să te implici, căci la sfârșit o să cazi la pământ și va fi greu să te ridici

♥ Sunt numai ganduri care zboarã cãtre tine neincetat. Sute de vise inocente care s`au spulberat sad.

Se întâmplă să am momente când uit de tot, mă gândesc la el și simt că nu mai pot!

♥ Sfarsitul unui pas. pur si simplu` nu pot ...Pentru tot ce simt acum chiar nu existã antidot!

Dar acum sunt fericită că am învățat ce e iubirea chiar dacă tu ai plecat.

Eram fericită, împăcată cu mine. că erai aproape și erai lângă mine.

♥ Si trebuie sã mint, un alt rol sã joc. Dar de fapt, in suflet la mine e un mare potop happy

♥ Am alergat de frica unui gand. Care imi strange amintirile si mi le aruncã'n vant : )

De ce tin la mine atat de multe amintiri? De ce tin la tine atat de mult si tu nu stii? happy

Ma simt pierduta intr-o lume mare… ma simt tentata sa calc totul in picioare…

Poţi să uiţi de tine şi să te-nneci în alcool. Ştiind că sufletul nu se vindecă c-un paracetamol.

Nu tac,nu mă prefac, nu o să-i satisfac. Pe cei ce îmi pun beţe-n roate, pot să-i scuip în cap.

De ce să spunem "lasă" când ar fi multe de zis? Sau să facem la fiecare pas un compromis?!

Şi ţi-aş pune întrebări multe, multe… Da’ ştiu că răspunsurile tale vor fi mereu "…" puncte, puncte.

De ce să-i las pe altii să câstige? Eu pot să aprind dragostea oricând, nu ca altii care o vor stinge

Dar comportamentul tău e la fel de rău. Eşti exact ca şi mine când vine vorba de iubire.

Să încerci să uiţi pe cineva iubit, e ca şi cum ai încerca să îţi aminteşti de o persoană, pe care nu ai văzut-o niciodată.

.Ce nedrept mi se pare momentul acela când realizezi că ceea ce ţi-ai dorit până acum nu ţi-ar aduce niciun bine.

Stiu ca e greu, dar sunt aici Gata sa te ridic cand simti ca pici Stiu c-astepti perioada in care va fi bine Si cateodata ai impresia ca nu mai vine...

Ti-am zis de atatea ori ca esti totul pentru mine ``Ca sunt alaturi de tine, atunci cand ti`e rau sau bine`!

Un pix, un jurnal si mii de ganduri, amintiri ramase, scrise in acele randuri!

Atunci fa-o geloasa, rupe-i inima, fa-o sa planga, nu o cauta, nu o privi, fii orgolios. Dar atunci cand o vei vedea de mana cu altul, SA TACI.

Te iubea fraiere! Chiar te-a iubit candva, priveste`o dar stai departe, acum nu te mai vrea! E mult prea tarziu pentru regrete, tot ce`si doreste e sa poata sa ierte.

Intelege ca nu vreau doar o relatie de vara, ca inima nu`mi bate doar cand e frumos afara.

As vrea sa nu`mi porti pica. Oricine cade se mai si ridica.

Am ramas aceeasi Fata de care stiai si-atunci...Dar acum nu mai sunt Papusa pe care, când n-o vrei.o arunci.

Dar indiferent cat de tare doare Tu trebuie sa stii ca-i doar o incercare trecatoare!

Cand cineva la care tii pur si simplu pleaca, aminteste'ti ca frunzele, toamna, nu cad pentru ca vor, ci pentru ca a sosit momentul...

Zambeste si treci mai departe...Gandeste.te ca nu a avut nimic aparte!

Imi permit sa visez ca pot s-ajung departe. Caci gropile astea frate te trezesc la realitate.

Nu ne-am nascut în puf, dar ne bucuram de viata. Putem zâmbii daca vrem, în fiecare dimineata!

Imi spuneai ca sunt copilaroasa... Iarta-ma dar copilul asta n-are timp de`o relatie serioasa!

Vino in iad sa vezi raiul meu!

Atat am asteptat, sa vad daca intelegi ca poti sa ai tot ce-ti doresti daca stii sa alegi.

Nu ma atinge, nu plange, si stii ceva? Lacrimile tale numai au de mult efect asupra mea!

Nimic nu e asa cum pare, orice prostie de-a ta ma doare. oh go on

"Am ars ce-a mai ramas, zic doar cuvinte simple. Încerc să-i fac să înţeleagă că n-o să mă schimbe! "

Singuratatea te transforma intr-un egoist.De asta inca lupt cu mine insumi. sper sa rezist.

Lasă la o parte problemele tale toate, trage incă un fum şi lasă-te pe spate.

adânc în sufletul meu ştiam un lucru, şi anume câtă putere îţi dădea dragostea să distrugi pe cineva.

Pentru ea eşti o scrisoare, Care ajunge prea tarziu!

visele sunt ruinate, s`a cam dus speranta. De aceea nu voi mai iubi, ca sa nu`mi complic viata!

Nu există bun simţ doar bună purtare. Nu există dragoste, doar senzaţie de ataşare. Nu există motive doar întrebări fără răspuns. Nu există linişte doar şoapte spuse pe ascuns!

Nu te teme niciodată de umbre, ele arată doar că există lumină în apropiere!

După un fum simte şi el senzația, că noi preferăm tentația, oricare ar fi destinația.

nu totul e pierdut când te prăbuşeşti. Viaţa are jocul ei, însă tu ai regulile tale.

O ultimă lacrimă curge acum. Voi încerca să aleg doar drumul cel bun; voi încerca să uit tot ce odată a fost, amintirile acum rămân fără rost.

nu reununta niciodată la ceea ce îţi aparţine şi nu permite altora să renunţe la tine!

Că mergi în față sau în spate, Încearcă să trăiești cu maximă intensitate. Să nu te schimbi chiar dacă vântul bate.

Şi visul meu nu are limite, nu. Zboară peste tot, gândeşte limpede!

Se grabeşte s-ajungă dincolo de ploi, dar pâna atunci mai înfruntă furtuni şi noroi.

Acum pot să ascund fiecare lacrimă ce-mi cade pentru că am crescut. Cică acum sunt mare, iar câteodată nu-mi permit să arăt cât de mult mă doare.

Şi ştii că niciodată n-o să mai fie cum a fost. Şi multe lucruri acum nu mai au rost.

Ne-am pierdut prea mult pe piese lente. Eu am glumit, tu ai pus sentimente.

Niciodată nu vei ştii cine sunt, ce gândesc, ce visez, ce cred, ce iubesc sau ce urăsc.

Vă țineați de mână şi ea plângea, iar tu priveai în ochii ei de fată rea.

Şi zici aşa "Las` că trece, nu te supăra!" E băiat bun, o să îşi revină el cândva!

Aşa e în viaţă, ştii, pe toate le plăteşti!

Aş face tot fără regrete. Nu mă joc, în joc sunt sentimente.

Şi vreau să uit. Rup pozele, pierd visele. Astăzi mă rup de toate.

Şi tot ce am sperat, plăcut, urât sau părăsit. S-a terminat că cică totul are un sfârşit.

Realizez că nu e corect, dar trebuie să lupt. Cu zâmbetul ăsta pervers n-am timp nici să plâng.

Sunt sătulă de tine, sătulă de noi. Stai, nu pleca! Intoarce-te, ia trecutu’ şi căraţi-vă amândoi!

Trăieşte clipa că e drumul către rai. Nu e timp să îţi pară rău de nimic, numai o viaţă ai…

Nu poate să fie totul din mătase şi satin. De asta tot ce e frumos durează al dracu’ de puţin …

Să nu-mi spui că limita-i cerul când sunt urme de picior pe lună!

Sunt putine momente de pus în ramă. Viaţa n-are mâini, dar uite că-ţi dă câte-o palmă!

Ea niciodată n-o să fie în stare să te rănească, să te înşele…Şi daca ţi-a promis chiar o să te ducă la stele!

În lumea voastră falsă, noi zâmbim necondiţionat.Mereu împreună ca o poveste cu un final neterminat.

Dacă laşi s-apară sentimente, clar! Devii slab.

Închid uşa, sting lumina, trag oblonul şi încui. Magazinul meu de vise nu mai vinde nimănui!

Ridică fruntea sus, şterge-ţi lacrima, ştiu că te doare. Orice s-ar întampla trebuie să fii tare!

N-am să rup în două pozele în care ne îmbrăţişăm… Fiindcă mi-e dor de băiatu’ pe care mai demult îl iubeam!

N'am niciun regret, n'am speranţe deşarte, că mi-am pus sufletul pe foaie şi am mers mai departe.; x

Totuşi mi-e dor de copilărie, mi-e dor de noi. Mi-e dor de zilele-n casă când afară erau ploi. Mi-e dor de tot ce-a durut şi acum începe să mă amuze. Căci amintirile îmi pun zâmbetul pe buze!

Nu e normal, azi ai zambet artificial. desi esti tanar te gandesti la final.

Toţi în jurul meu îmi vând complimente, dar numai TU ştii să-mi oferi sentimente!♥♥♥

Au fost zile in care fara tine nu puteam sa stau, iar dupa cateva luni ai fost doar un motiv in plus sa beau.

Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.

Da-mi tigara ca sa trag patru vise iar apoi da-mi un colt de rai ca sa uit de noi doi!

Nu ţine de mine să te fac un om mai bun. Chiar dacă eu aprind ţigara tot tu o faci scrum!

Ei îi place sa zâmbeasca si sa se veseleasca dar deseori plânge.Ea fuge de trecut, dar întotdeauna se gândeste la el si viseaza sa-l intoarca.Ea nu crede în minuni, dar tot îsi pune dorinte.

S`au adunat cativa ani speram la bine in continuare. Chiar daca au fost si clipe grele. M`au facut sa fiu mai tare! happy

♥ Ai plecat cand ne'a fost mai greu, si'asta ma doare. Imi spuneai ca ma iubesti, asta o spune fiecare!

1 răspuns:
| Done_Diana_Corina_1997 a răspuns:

Nu promite cand esti fericit, nu raspunde cand esti nervos, nu decide cand esti trist.

Sa multumesti pe toata lumea e imposibil, dar sa-i enervezi pe toti e floare la ureche.

Cel mai bun prieten al tau este acela care iti spune mereu adevarul.

Ce vine usor trece si mai usor.

In momentele grele ale vietii suntem intotdeauna singuri chiar daca in jurul nostru sunt atatia oameni.

Lumea vede, aude si vorbeste, dar din pacate vede rau, aude putin, si vorbeste prea mult.

Nu lupta pentru cineva care nu-ti da motive s-o faci.

A fost de la sine, voi m-ati schimbat, eram de treaba cu toti, dar oare cati ati meritat de fapt?

Uraste-ma! ca de iubit n-ai fost in stare.

E bine?