| marie180397 a întrebat:

Buna!:* vreau multeeeee multe statusurilove struck nu conteaza de care :X repede va rog:*:* merci! >fundoi:

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

~cand ai ce le trebuie,vor fi langa tine
cand apar problemele vei ramane doar tu si cu tine
Iti zambesc pe dinafara si spun ca'ti vor doar binele
? In fata iti zic ceva,dar pe la spate te lovesk
Le spui prieteni adevarati,
dar foloseste ghilimele ca nu sti ce gandesc

?"De obicei,ii citesc rapid pe cei care`mi Zambesc si de fapt nu ma inghit ""?""

->e dezamgita de lumea asta care se da ceea ce nu e

Nimeni nu vrea sa spuna,nici in rau,nici in gluma

Faptu' ca uneori nu mai gasesc scapare

Cand se-aduna chestii care te marcheaza,si pana la urma

Ii tragi dupa tine pe toti care iti intind o mana.

Nu exista grup de prieteni doar grup de ajutoare

Nu exista moarte doar cea mai simpla cale de scapare.

Si-ti vezi de treburi, ca oricum viata merge-n suturi

Ai cazut, te-ai ridicat, inveti noi moduri sa te scuturi!

Atatea lacrimi fara rost • oricum nu mai conteaza... ce a fost, a fost love struck

Educata de destin, simt mult dar arat putin love struck

The sky cry,I see you cry,I cry
Even the sound
We both fly
We reach the end
Goodbye my love and my friend

Spun ca nu-mi pasa, mie imi pasa sa stii
Spun ca plec azi, da' o sa ma-ntorc intr-o zi
Spun ca nu mi-e dor, sincer mi-e dor
Spun ca sunt ok,cand de fapt nu-mi e usor

ZambeSte, traieSte`. invata Sa Speri`. doreste, iubeste`. ai grija Cat Ceri` love struck

Regret mereu cand ne certam doar din prostii, caci suntem amandoi ironici si plini de orgolii!
Ca.s tulburata, toata ziua.s rece ca un vant.Insa,seara ma linistesc,adormind cu chipul tau in gand.""

Nu` te` ingrijora` din cauza` oamenilor` din trecutul` tau`. Exista` un motiv` pTr` care` nu au reusit` in viitorul` taw`!

O sa ramâna amintiri blocate în ochii nostri goi. Ca se`nvarte ceasul si nimeni nu-l va da inapoi."

Si esti mai fals decat vocalizele la megastar, si impresii de star "avec moi, ce soir"

• Am invatat sa respect • ea respecta doar banii • Eu am invatat sa lupt singura • ea e zero fara tati si mami •"

• Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti •"

"• Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut •
Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •

If this role was given to me for playing, I will do it

Daca rolul acesta mi-a fost dat in acest joc o sa-l joc

"Intr-o zi, vei cadea,undeva intr-o groapa, vei cadea, vei cadea, la nesfarsit. Vei striga dupa ajutor, si nimeni nu va veni sa te salveze. O sa stii ca eu as fi venit."

"Intr-o buna zi, vei veni la mine, si-ti vei da seama ca mereu am fost acolo, pana atunci stai cu ceilalti."

Ai invatat sa lupti cand raul vrea sa te prinda
Ca sa treci peste toate,l-ai infruntat pe cel din oglinda.
Ti-ai creat o lume,de fapt numai a ta,fara de care
Nu ai putea trai in asta plina de gropi,plina de jale,

lumea e plina de cei ce te privesc de sus,ca pe cei mici,
In loc sa iti intinda o mana sa poti si tu sa te ridici...
Nu te-a durut atat de mult ca nu ai avut destule hartii,
Dar ti s-a rupt inima-n doua cand te-au tradat prietenii,

A fost langa tine mereu la o distanta de-un "play",
Te-a invatat sa zbori pana la nori, un nou inceput,
Si cum sa dormi mai putin,doar ca sa poti visa mai mult!

Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte,
Urmeaza-ti calea caci tu poti vedea si dincolo de cuvinte...

Fa ce trebuie' sa faci,ca stii ca o sa ajungi dincolo de nori,
Cineva ti-a dat aripi dar te-a lasat sa inveti singur sa zbori.
Ai succese ce te coboara si infrangeri ce te inalta,
Viata o intelegi privind inapoi si o traiesti privind in fata...

E prea usor sa faci rau,iar tu ai ales calea mai grea,
Iti vezi propria ta valoare dupa invidia altora...
Stii ca ai drumul tau pavat cu sperante si multe vise...
Focul din tine te face sa vezi si cu luminile stinse...

Dac-ar fi ceva pe lume
De care mi-ar fi dor
Ar fi ochii tai albastri
Ce-mi dau aripi sa zbor

• Si când te vad întâmplator imi aduc aminte de tot ce a fost,dar uitându-ma înapoi îmi zic: "Chiar n-are niciun rost!
• Imi incep fiecare zi trezindu-ma, uitandu-ma la ceas, si gandindu-ma "Ce fac azi?". Zambesc, si-mi raspund: "Nu-mi pasa."
• In viata fericirea ramane un film de scurt metraj. :]
• Stii foarte bine. Clipa-i trecatoare. Se pare ca tot ce-i bun nu tine. Moare :].
• Ca la anii pe care ii ai esti prea prost sa-ti dai seama ce pierzi :].
• Am lasat in spate tot ce-a mers prost. Ca n-avea rost sa ma intorc undeva unde am mai fost!
• Nu am regrete. Nu am decat sentimente. Pierdute-n multe absente.
• Nu regret nimic, ar fi mult prea tarziu. Raul e deja facut, asta stiu.
• Un pix. Un jurnal. Si mii de ganduri. Amintiri ramase. Scrise in acele randuri.
• Nu uita ca omu` cat traieste invata!
• Lesa o are in geanta;;]. Nu te mai stresa talk to the hand.
• Spui ca adori si ca iubesti, dar nu stii sa pretuiesti.
• Spune ca a fost o greseala ca au fost impreuna // Dar inca mai tremura si viseaza ca o tine de mana
• Totul incepe cu o alegere :].
• Atata timp cat mai putem zambi. Cauza nu-i inca pierduta! :].
• Sec. Mai sec ca orice vin. E faptul ca acum cateva saptamani ne tineam de mana. Acum nu stim cum sa ne ocolim.
• Duc gunoiul. Te duc undeva?
• Dragoste = atractie trecatoare urmata de traditionalul : Du-te dracu! :].
• Se chinuie sa para indiferent. Degeaba se ascunde :]. Ca e sau nu indiferent. Pe ea o doare fix in cot. Nici acolo;].
• Ai uitat sau nu, sau o dai ca nu mai stii? Sau te scuza faptul ca atunci eram copii?;;]

• Pur si simplu e perfect. Ma pierd in bratele lui.
• Il simt aproape langa mine-n zilele reci. E acea senzatie care te ajuta sa treci.
• Cer, soare, doi copii indragostiti, vant, petale.
• Din cand in cand isi face din nou loc in inima lui. Si nu va putea uita niciodata ca a fost o parte din el candva …
• O privire. Amandoi stii? Asta e tot ce ne-a legat inca din prima zi si soarele va straluci cand impreuna vom fi.
• Ma atingi. Ma vindeci. Ma saruti. Ma spinteci. Ma privesti. Ma omori. Dar as face-o pana in zori!
•Ca simtim mii de sentimente. Fiecare are mii de argumente. :]
• EU si TU intr'un cadru imperfect... Ametzitor, copleshitor ma strangi la piept
• Certurile stii, faze, prostii.Sau cand ne purtam ca niste copii. Ce zici ...Ai uitat? Vrei sa-ti amintesc.tot ce conteaza e ca TE IUBESC

Intr`o lume al si negru... Am TPU` sa visez in culori; x

3 răspunsuri:
| alina58 a răspuns:

Nu moartea celor dragi ne zdrobeşte, ci amintirea lor
Darul vorbirii este nimic, în comparaţie cu arta tăcerii.
Un mic gest valoreaza mai mult decat o suta de cuvinte...
Esti ingerul care dezlantuie diavolul din mine.
Cand trebuie sa iti faci temele, chiar si simplul fapt de a te holba la pereti ti se pare mai interesant )))
Tot ce vrea o fata este sa apara baiatul ala care sa ii demonstreze ca nu sunt toti la fel.
E usor sa crezi pe cineva cand iti spune exact cuvintele pe care ai vrea sa le auzi...
Si Doamne, cat as vrea sa dau timpul inapoi
Doar cand o vei simti, vei stii ce e fercirea.
In loc sa mai zambesti, regreti tot ce ai facut!
Sa arunci problemele pare un chin, ca bumerangul se intorc de unde vin
Nu mai fugi cand toate dor, cea mai buna medicina e sa plangi uneori!
La tine imi place tot ce nu support!
Chiar daca ai putere sa ascunzi, ti-e dor de ea!happy
Orice pahar jumate gol, mereu e si jumate plin
Orice ar fi, voi fi aici mereu. Stii bine te poti baza, ai sprijinul meu :*
Fi macar cinstit cu tine, daca te mai simti in stare 
Am nevoie doar de un " o sa fie bine" spus cu toată încrederea love struck
Când viaţa îţi zâmbeşte. atunci se întâmplă ceva rău.
Si-mi tatuez pe inima ura, cand iubirea-i stinsa
Am luat palme dupa palme, acum dau pumni inapoi :*
Prea multi jegosi au inimile parfumate 
Si chiar nu sunt curioasa cine esti, ce iubesti, ce detesti, ce te face sa zambesti sau pentru ce traiesti
Tu chiar crezi ca daca o sa ceri ti se va da? /
Brusc, totul arata ca o gluma
Nu exista cuvinte mari, ci doar capete mici
Daca ma vorbiti de rau, macar sa o faceti bine
Taranul de oras, e cel mai prost animal
Cand tu zici ca e tarziu, eu stiu ca inca e devreme
Esti fata cuminte doar pe verticala, cand stai pe orizontala esti o curva penala
Tu plangi, mie imi vine sa rad. E neplacut. Si te simt cum ma injuri in gand )
Zi de zi durerea asta capata o amplificare
Si orice palma te invata cum sa faci fata, fata in fata
Arata-le ca poti zambi si cu inima ciobita
Nimeni nu poate sa iti tina legata in lacate ura
Am sa las sa treaca anii, sa te stiu din nou acolo
Ei pot simti tristetea ta la telefon
Nu incerca sa minti ca ea e doar o oarecare, ca stiu ca amintirea ei inca te doare
Te respect, pentru ca ai fost acolo intr-o zi
Alteori o sa plangi de fericire daca reusesc Si sa vrei sa plangi in locul lor daca dezamagesc
Sa iti investesti increderea fara sa astepti dobanda
Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa si spera intr-o rasplata, atunci suntem, intr-adevar, o adunatura jalnica.

| madyddd a răspuns:

Sall. "Mama spunea ca viata este ca o cutie de bomboane,
nu stii niodata ce gasesti inuntru".
La urma urmei,... si maine este o zi".
"E greu sa ramai suparat cand este atat frumusete in lume... Si nu pot sa simt altceva decat recunostinta pentru fiecare clipa din viata mea marunta si stupida. Sunt sigur ca habar nu ai despre ce vorbesc. Dar fii fara grija... vei avea intr-o zi".
Omul cult râde din ochi, omul rau din dinti, prostul din gât iar inteleptul nu râde niciodata.
Ofera din lumina ta celor din jur. Vei straluci mai tare
Atunci cand ranesti pe cineva , fie in fapta , fie in vorba , adu-ti aminte ca intr-o zii iti va parea rau pentru fapta facuta , vei incerca si vei dorii sa dai timpul inapoi , dar el nu se mai intoarce , timpul a trecut , fapta s-a facut iar tu vei ramane un nod in suflet , te vei simtii ciudat si vei incerca sa ignori acest lucru , si chiar daca aceea persoana te iarta tu tot nu te vei simti in largul tau , pentru ca a ierta din varful buzelor nu este tot una a ierta din toata inima si a uita cele intamplate , viata e prea scurta pentru asemenea lucruri triste , deci spatele drept, fruntea sus , zambeste si gandeste ce spui si bineinteles ce faci….

Ceea ce vrem sa facem, s-o facem atunci când vrem; pentru ca acest "vrem" se schimba si are scaderi si amânari.
Când dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor par a fi adormite in armonia raiului.
Asculta-i pe multi, vorbeste la putini.
Ai curaj! sterge-ti ochii! Adesea caderea e un mijloc de a te ridica mai sus.
A fi sau a nu fi, aceasta-i intrebarea.
Bucuria si durerea masoara rau orele; prima le face secunde, cealalta secole.
Fiecare isi culege fericirea de acolo de unde o seamana

Fericirea suprema a vietii este convingerea ca suntem iubiti.

Daca nu ai facut niciodata o greseala inseamna ca nu ai incercat niciodata nimic nou
Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa si spera intr-o rasplata, atunci suntem, intr-adevar, o adunatura jalnica.
Daca A reprezinta succesul in viata, atunci A este egal cu x plus y plus z. Munca reprezinta x; y inseamna joaca; iar z - sa stii sa-ti tii gura.
Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul.
Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete.
În ura sau in dragoste, unii oameni sunt la fel de lacomi si de nechibzuiti.
Din dragoste nu murim. Ne nastem.
În dragoste nu trebuie neaparat sa ai un nume. E suficient prenumele.
Cel mai trist lucru in dragoste e ca uneori sufletul ti-l ia cine n-are nevoie de dânsul.
"Daca adevarul nu se afla prin dragoste, oriunde s-ar afla el, nu ma intereseaza"
A-ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata , iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort
. Daca dragoste nu e, nimic nu e.
Mai bine o dragoste pierduta decat una neavuta.

" Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? "
" Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te ! "
" Y will always love the false image i had of you… "
" Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant… "
" Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine ! "
" Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "
" A day without you is a lost day… "
" O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor "
" Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "
" Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma… esti IUBIREA! "
" Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez… "
" Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire… "
" Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam… "
" Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "
" Iubirea este o stofa a naturii, brodata de sentimente… "
" Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni ! "
" O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei… "
" Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa ! "
" Visez si nu m-a mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC ! "
" Dragoste si iubire, doar atat e in sufletul meu, si sunt numai pentru tine :X :X :X :X :X "
" Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC !
" Priveste-ma, tine-ma de mana, tine-ma in brate si apoi, SARUTA-MA "
" Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte… "
" Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput… "
" Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste…de cel iubit isi bate joc ! "
" Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ce inseamna fericirea… "
Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine.

Visez doar la tine… visez ca vei fi mereu langa mine. Oare visul meu se va implini?

Esti totul pentru mine. Ai aparut in viata mea pe neasteptate, m-am indragostit de tine pe neasteptate. A meritat!

Tu esti visul meu… unicul meu vis… as vrea sa te atrag in valtoarea pasiunii, sa te strang asa de tare incat TU si EU sa devenim un singur suflet.

Daca as putea sa rearanjez alfabetul, as pune tu si eu impreuna.

Sa iubesti, inseamna sa traiesti prin celalalt, sa simti nevoia de a-i povesti, de a-i cere un sfat, de a-i darui. Sa iubesti inseamna sa te completezi prin celalalt.

Daca as amaneta un gram din dragostea mea pentru tine, ti-as cumpara lumea intreaga si inca ceva…

Esti cel mai dulce vis al meu. Te iubesc pana la cer si inapoi de un infinit de ori.

Dragostea… Toata viata mea am auzit despre ea, am citit despre ea, am visat la ea, am plans dupa ea. Acum, langa tine, am gasit-o !

As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei. Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine!

Gandeste-te la cel mai dulce lucru, inmulteste-l cu infinit, aduna o eternitate si vei stii cat imi lipsesti.
Exista 4 etape catre fericire : 1.eu 2.tu 3.inimile noastre 4.noi doi impreuna.

Poti sa-ti spun astazi ca te iubesc? Daca nu, pot sa-ti spun maine? Dar poimaine? Pentru ca te voi iubi in fiecare zi din viata mea.

Credeam ca viata este nedreapta cu mine si mi-a dat multe motive ca sa o urasc. Dar acum cum as putea uri viata asta minunata care mi te-a dat pe tine?

Cuvintele nu imi ajung, asa ca inchide-ti ochii, apropie-te de ecranul telefonului… saruta-l, eu sunt de partea cealalta si te sarut… atat de mult te iubesc.

De Ziua indragostitilor vreau sa-ti spun ca dragostea adevarata nu are final fericit… pentru ca pur si simplu nu are final!

Nu mai am nevoie de concediu pentru ca tu esti vacanta mea si cu gandul la tine calatoresc prin cele mai ascunse locuri… pe care doar iubindu-te le pot descoperi.

.

!

E o zi cand sufletul invinge orice urma de tristete, cand tot ce a fost greu ti se pare usor, e Ziua Indragostitilor!

Nu-mi trebuie o zi anume ca sa-mi deschid inima, asa cum nu-mi trebuie nici soare pe cer ca sa-ti vad zambetul.

Daca vrei sa-mi masori dragostea mea pentru tine, iti spun ca te iubesc pana la cea mai indepartata stea.

Valentine’s Day a strans in ea un intreg anotimp de dragoste. E vremea sa gustam impreuna din fructele coapte si rosii.

Te iubesc nu doar pentru ceea ce esti, ci si pentru ceea ce ma faci sa fiu, cand sunt cu tine.

Daca ar creste cate o floare de fiecare data cand ma gandesc la tine, ti-ar trebui toata ziua si tot nu ai ajunge la capatul gradinii de flori. Asa ca mai bine ma chemi sa ne plimbam amandoi.

Educata de destin, simt mult.arat putin!

Da-le naibii de sentimente, am momente cand n-am argumente!

Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic.iar daca am pierdut ceva inseamna ca nu imi trebuia!

As vrea sa vad in viitor, dar n-are rost… Stiu ca nu o sa mai fie ce a fost!

N-ai sa ma vezi plangand.plangand in urma ta
N-ai sa ma vezi venind cersindu`ti dragostea…

mi-am luat privirea de la geam,acum sunt indiferent. nu mai vreau sa vad nimic, vreau timpul sa curga lent. mi-a ajuns cat am vazut, cred ca e suficient!

Unde gresesc? Nu stiu. Cred c-am inceput sa omit aparenta tot cautand esenta si luptand sleit cu dependenta.

sper ca ti-am fost de folos!

| tyna9617 a răspuns:

»Nici o incercare nu-ti este data ca sa te doboare... ...toate iti sunt date pentru a te ridica