| 5Cx a întrebat:

Vreau o parere despre aceasta poveste http://www.wattpad.com/46463977-new-life.

Răspuns Câştigător
| musiiic a răspuns:

Ei bine, e cât de cât ok, dar (mereu e un dar laughing) ar trebui să fii mai atentă la ortografie şi punctuaţie.

Ar fi frumos să eviţi unele probleme precum: 'observat că, chiar funcţionează'. Nu ştiu cât timp ai alocat acestei poveşti, dar e foarte important limbajul pe care îl foloseşti. Ai fi putut foarte simplu să spui: 'am observat că într-adevăr funcţionează'.

Atunci când introduci un anumit personaj în acţiune, ar fi destul de drăguţ să descrii personajul, nu să realizezi instant un dialog ( Amalia (o colegă de clasă): Bună, ce faci? ). Înainte de acest dialog puteai să introduci un fragment în care să descrii modul în care s-a apropiat de tine, haine în care era îmbrăcată, aspectul fizic etc.

Sper că or să te ajute pe viitor sfaturile mele şi că nu te-am descurajat. Succes!

2 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Mie imi pare ca inceputul unei carti de succes, sincer :d

| DarkOrbitMoon a răspuns:

E o stupiditate.
O compunere a unui copil de 15 ani.Ai greseli de ortografie,iar exprimarea e jalnica.
Toti in ziua de azi,daca au putina imaginatie vor sa se faca scriitori.O aberatie,fara sens.
E povestea tipica a unei adolescente neintelese care vrea sa-si faca prieteni. Jalnic, voi chiar nu mai aveti alte subiecte? Textul trebuie sa fie mai amplu si plin de profunzime, nu doua-trei vorbe plictisitoare, si un copil de 10 ani le-ar putea gandi.