| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o crema depilatoare pentru piele sensibila de la Farmec si vreau sa stiu daca pot sa o folosesc atat pe fata (pentru mustata) cat si pe corp, maini, picioare etc., si daca a folosit cineva sa imi spuna daca este buna adica in cat timp crestul parul si daca creste la fel sau mai gros.

1 răspuns:
| Rebelicious a răspuns:

Buna!
Pai, cremele de la Farmec din acelea in tub inalt nu sunt bune pentru fata! Pot crea iritatii foarte mari zonei fetei!
Acestea sunt dedicate mainilor, piciorelor, axilei etc. ( pe spatele acesteia gasesti info. de folosire cat si durata necesara).
Am folosit, si este foarte buna, doar ca trebuie sa aplici mai mult. Problema este ca parul incepe sa creasca la inceput intr-o luna etc. si devine din ce in ce mai repede. Iar cu ingrosatul firelor, o face daca exagerezi cu ea.
Sper ca te-am ajutat!
Daca ai intrebari, raspunde sau trimite-mi un mesaj big grin