| All1 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un telefon nou insa parintii mei nu ma lasa. La un moment dat i-am convins dar s-au razgandit brusc cam dupa o ora, si orice le-as spune despre telefonul pe care il vreau ei tot nu sunt de acord, deci, cum pot sa ii manipulez astfel in cat sa ii conving ca am nevoie de un telefon nou?

2 răspunsuri:
| robijam a răspuns:

Poate nu or avea bani de el, ori nu or avea incredere in tine.

| prizeFTW a răspuns:

Până la urmă sunt oamenii care ţi-au dat viaţă.Nu incerca să ''îi manipulezi'' am încercat şi eu dar nu este corect.laughing
Mai bine fă ceva chiar să meriţi telefonul acela. Ajută prin casă, invaţă mai bine la şcoală, fi mai cuminte.Acum poate că nu este o situaţie materială chiar aşa buna. Nimeni nu are o situaţie materială prea bună, nu e de condamnat.Strânge bani, pune-te bine pe lângă ei şi o să reuşeşti! Îţi doresc tot binele din lume
Sper că te-am ajutat.
Pa-pa.