| WaitingForSnow a întrebat:

Vreau sa imi descrieti si mie personalitatea si stilul vestimentar al lui Alex Russo(personajul jucat de Selena Gomez in Wowp)big grin

Răspuns Câştigător
| OHmyGosh a răspuns:

Buna.
Alex Russo:
Este o fata mereu la moda, care nu invata prea bine, de fiecare glumeata.Chiar daca nu prea invata, ea are o minte foarte agera si este inteligenta. E foarte origiala si incalca regurile, flolosind magia si cu toate astea, de fiecare data obtine ceea ce vrea.
Este o frumusete(ca si in realitate). Iubeste foarte tare moda.
Cand este indragostita, reuseste sa faca pe acel baiat sa se indragosteasca de ea.(la un moment dat, in seria a3-a apare Mason, un tip foarte dragut, iar Alex era la ora de pictura, Mason i-a dat o pensula, iar Alex a pus mana ei peste a lui si s-au indragostit unul de celelat foarte tare, iar de atunci au ramas impreuna).

Se imbraca(cum SELENA se imbraca in realitate), folosind:
-blugi
-esarfe
-bluze de tot felul de culori
(mai incolo incepe sa poarte pantofi cu toc si rochii)
-conversi(tenesi)
-tricouri colorate, uneory funny
-bluze largute
(mereu e la moda si are un stil original)

si la coafura e tot stil original si poarta cel mai des parul desfacut, ori ondulat, ori drept.

2 răspunsuri:
| OHmyGosh a răspuns:

Aaaa...inca ceva:
-gandeste foarte rapid
-mereu este amuzanta
-nu-i place sa faca treaba, asa ca foloseste magia.

| koshi a răspuns:

Alex russoosmug

o adoorr!

deci alex este genu` de fata care este intotdeauna in pas cu modahappy

personalitatea ei...este o persoana sau ma rog...pare dificila. Este greu de inteles sh ff inteligenthahappy

kiss