| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati, sa imi explicati cum se saruta. big grin Stiu ca sunt sute de intrebari de genul asta pe TPU, dar inainte sa pun intrebarea asta am citit aproape toate raspunsurile la intrebarile de genul asta si toate ziceau aceleasi chestii: lasa-te purtat/a de val sau site-uri cu video total scarboase. Vreau raspunsuri exacte (explicatii) chiar daca unii spun ca nu se poate explica, dar eu cred ca se poate pana la urma si asta are o "tehnica"anume. Pana acum nu m-au interesat relatiile, pe langa caracterul meu spontan, la asta sunt o adevarata sfanta. Ma rog, dar la noi in scoala sunt si baietii care nu imi plac sub nici o forma si sunt o persoana sociala, imi place sa stau cu prietenii, sa rad, sa glumesc, sa iesim in oras, dar nu sunt genul de persoana bagacioasa care sa se bage in seama asa fara nici un rost, de aceea nu am avut pana acum un prieten (14 ani). Chestia este ca acum mai e putin (3-4 luni) si vine vacanta, apoi liceul. Si am cateva prietene la liceu ( a 9a) si va dati seama ca o sa stau si cu ele, cu grupul lor de prieteni, care contine si baieti draguti, si pot sa spun (categoric) ca sunt chiar frumoasa (am o parere foarte buna despre mine big grin) deci avansurile nu o sa ezite sa apara. Deci categoric trebuie sa invat sa sarut! SCUZATI-MA PENTRU INTREAGA POVESTE, DAR PROBLEMA CELOR CARE RASPUND ESTE INTOTDEAUNA VARSTA! Categoric cred ca persoanele care o sa raspunda "la varsta asta sa nu te preocupe relatiile si saruturile"sunt chiar innapoiati ( vreau sa stiti ca nu sunt genul de fata la 14 ani care e innebunita dupa prieten si ii zice te iubesc dupa primul minut, zi, saptamana). Si scuzati-ma si pentru greselile gramaticale (daca am facut)! Inca odata scuzati-ma stiu ca nu va intereseaza toata poveste asta, dar nu vreau ca lumea sa isi faca o parere proasta despre mine! big grin
Multumesc frumos! :*

Răspuns Câştigător
| Violente a răspuns:

Bună intrebare, nu trebuie sa inveti sa SĂRUȚI, niciodata nu trebuie sa ai lecția GATA FACUTĂ de acasa! Totul trebuie sa fie pe moment, sa trăiești CLIPA! Lasa-te dusa de val, nu te gandi in NICIUN CAZ cum sa săruți!

Daca tu simti ca trebuie sa saruti, atunci sarută si nu te gandi la tehnica, lasa-ti buzele sa-si faca de cap! Si eu inaintea primului sarut ma temeam sa nu ma fac de ras, dar e IMPOSIBIL sa te faci de ras intr-un sarut!

Totul vine de la sine, iti atingi buzele de ale lui si le lași in largul lor, gandeste-te la ce e mai frumos si traieste momentul, esti in perioada in care hormonii nasc dorințe si mintea îți joaca feste, ai nevoie de o gandire libera fara stres ca nu știi sa saruti, toata lumea stie sa SĂRUTE!

Nu exista "el sărută mai bine", nu poti diferentia saruturile intre ele, decat cu limbă sau fara limbă, atat!

Ca sa iti raspund la intrebare, te duci frumos la norocos, il iei focos dar senzual in acelasi timp de ceafa si il tragi spre buzele tale, o sa îl dai pe spate smug!

Multă baftăăăăă!

1 răspuns:
| onasis1961 a răspuns:

Nu este o tehnică anume. Când va fi momentul potrivit vei rămâne surprinsă ce bine o să stii să săruţi! Să fii iubită!