| Xeniaa a întrebat:

Buna vreau sa tin dieta dukan si am inteles cu sa o tin dar ce nu am inteles este : scrie 10 zile proteine carne oua iaurt de ex pot sa le amestec adica dimineata sa mananc iaurt la pranz carne si seara oua sau trebuie sa nu le amestec adica sa mananc o zi carne o zi iaur funda plzzzc

1 răspuns:
| claudica2703 a răspuns:

Buna! poti sa mananci amestecat si la aceeasi masa, nu sunt restrictii in sensul asta. eu am tinut dukan si am slabit 13 kg in 5 saptamani. si vezi ca proteina exista si de natura vegetala adica soia, fasole, linte, ciuperci, etc, nu doar iaurt, lapte, oua si carne. happy