| bby a întrebat:

Vreau sa va povestesc ceva. Mie imi placea de un baiat, si i-am spus unei prietene ca vb cu el iar ea pana l-a urma s-a combinat cu el. Nu am fost suparata pe ea pentru ca nu are rost sa ne certam din cauza unui baiat dar trebuie sa recunosc ca am fost putin geloasa. Insa ieri am iesit cu ea la un local, dupa care l-a chemat si pe el. Ne-am distrat toti 3, doar ca el m-a lovit pe sub masa de cateva ori cu piciorul si cand il priveam imi tragea din ochi. Ea a observat odata si l-a intrebat ce are cu mine iar el a raspuns ca eram prea atenta la o chestie. Un pretext. happy El oarecum stie ca imi place de el... Nu stiu ce ar trebui sa fac thinking Sa il intreb pe el dc mi-a tras cu ochiul sau sa ii spun prietenei mele sa aiba grija cu el.
Voi ce credeti?
Dau funda pentru cel mai bun raspuns kiss

Răspuns Câştigător
| MLSS a răspuns:

Saluut:* gestul tau este foarte foarte inteligent si dragut.La fel as fi facut si euhappy
Daca el te-a bagat in seama a facut-o pentru ca il atragi, probabil ar vrea sa fie cu tine:* Ai putea sa vorbesti cu el pe mes sau sa va intalniti si o sa observi daca te place cu adevarat;; )
Daca te place...asa cum tu nu te-ai suparat pe ea; si daca iti este o prietena adevarata o sa accepte faptul ca o sa te combini cu el happy
Niciodata nu merita o cearta intre fete pentru un baiat!;; )
Iubeste-l doar cand te iubeste, sunt atatia ca el!smug
Successs te pupp:***

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel mai bine nu mai alerga după tride.
Și halal prietenă, nu mai pune sol de pace, mergi direct la sursă.
Pa, pa.

| LAdyAntebellum a răspuns:

Parerea mea este ca daca iti era prietena cu adevart nu ti-l "sufla" asa ca poti sa vorbesti cu el si sa vezi ce parere are despre tine, sau ce intentii are in privinta ta.
Daca ai trecut peste faza care ti-a facut-o prietena ta, ii spui ca (virgula) crezi ca iti face avansuri sau ceva de genul si apoi sa il intrebi pe el ce au insemnat semnele alea. (sau poti sa vorbesti intai cu el si apoi sa-i spui prietenei tale).

| inuman a răspuns:

Combina-te tu cu el ca sa ii faci si tu prietenei tale ce ti-a facut si ea.

| phebsss a răspuns:

S-ar mai putea intampla o chestie. El s-a cuplat cu prietena ta ca sa poata ajunge la tine. Mie mi s-a intamplat chestia asta de cateva orilaughing Comunicarea e cheia.Intreaba-l mai bine ce are de gand dar ii poti spune si prietenei tale sa aiba grija cu el...